تاریخ انتشار۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۷
کد مطلب : 254142

هشدار درباره عواقب دستور نتانیاهو برای تشدید تخریب خانه های فلسطینی

دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقابله با شهرک سازی امروز شنبه درباره خطرات دستور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تشدید تخریب خانه های فلسطینیان ساکن سرزمین های اشغالی 1948 و شهر قدس اشغالی هشدار داد.
هشدار درباره عواقب دستور نتانیاهو برای تشدید تخریب خانه های فلسطینی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این دفتر با انتشار گزارش هفتگی خود اعلام کرد که نتانیاهو به نهادهای ذیربط اسرائیل دستور داده است که تعداد زیادی از خانه های فلسطینیان ساکن سرزمین های اشغالی 1948 و قدس را به بهانه عدم دریافت مجوز ساخت ویران کنند.
 
در این گزارش می خوانیم که وزیر راه و ترابری اسرائیل در نشستی در شهر قدس خواستار توسعه مرزهای قدس و الحاق شهرک های صهیونیست نشین اطراف آن از جمله شهرک معالیه ادومیم، گوش عتصیون، گفعات زئیو و بیتار عیلیت به مناطق تحت اشغال اسرائیل شد.

این نهاد فلسطینی از مجامع جهانی؛ به ویژه شورای امنیت خواست تا به این رفتارهای خصمانه واکنش نشان دهند؛ این دفتر همچنین از مجامع جهانی خواست تا در چارچوب وظایف و مسؤولیت های قانونی و حقوقی خود رژیم اشغالگر قدس را به پایبندی به قوانین بین المللی و پایان بخشیدن به شهرک سازی وادار کنند.

در این گزارش می خوانیم که شهرداری اسرائیلی قدس و سازمان به اصطلاح اراضی اسرائیل درصدد اجرای پروژه ساخت 115 ویلا در روستای لیفتا و مرمت و بازسازی تعداد مشابهی از بافت های قدیمی این روستا و تبدیل آنها به مسکن و قهوه خانه و رستوران هستند.
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcfjjd00w6dtya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما