تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : 252461

واکنش 50 مفتی اهل تسنن پاکستان به تصویب قانون ممنوعیت گرایش به اسلام پیش از 18 سالگی

50 نفر از مفتی های اهل تسنن پاکستان تصویب قانون ممنوعیت گرایش به اسلام پیش از 18 سالگی را غیرقانونی و خلاف شرع توصیف کردند.
واکنش 50 مفتی اهل تسنن پاکستان به تصویب قانون ممنوعیت گرایش به اسلام پیش از 18 سالگی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، بیش از پنجاہ مفتی اھل سنت با صدور بیانیه ای تصویب قانون تبدیل مذھب از سوی پارلمان ایالت سندہ پاکستان را محکوم و آن را اقدامی غیرشرعی و غیر اخلاقی عنوان کردند.

آنان تصویب چنین قانونی را در یک سرزمین اسلامی غیرقابل پذیرش دانسته و افزودند: این قانون از نگاہ قرآن کریم و احادیث اسلامی مغایر عدالت و انصاف و نقض حقوق بشر به شمار آمده و با قانون اساسی پاکستان نیز در تضاد است.

مفتی های پاکستان خواستار لغو این قانون مخالف اسلام شدند و از تصویب کنندگان این قانون خواستند که در بارگاہ خداوند متعال توبه کنند.

آنان تأکید کردند که دولت ایالت سند به جای تصویب قانون جلوگیری از پذیرش اسلام، یک دانشگاہ برای آگاھی از دین اسلام تأسیس کند تا غیر مسلمانان با حضور در این دانشگاہ پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند.

علمای اهل تسنن پاکستان اظهار داشتند که چنین قانونی حتی در آمریکا و کشورهای غربی تصویب نشده است.

پارلمان ایالت سنده پاکستان قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن، اسلام شهروندانی که پیش از 18 سالگی به این دین روی آوردند مورد پذیرش نبوده و کسانی که پس از 18 سالگی مسلمان شوند تا 21 روز حق ندارند این مسأله را علنی کنند.

روحانیانی که بر خلاف این قانون عمل کرده و عقد نکاح چنین افرادی را جاری سازند، نیز از 5 سال حبس تا حبس ابد محکوم شده و نمی توانند با قرار وثیقه آزاد شوند.
http://www.taghribnews.com/vdch-iniz23nmkd.tft2.html
مرجع : رسا
نام شما
آدرس ايميل شما