تاریخ انتشار۹ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۶:۲۴
کد مطلب : 24822
آیت الله مرتضی مقتدایی:

طلاب مدارس علمیه قم باید از نظر علمی، اخلاقی و تربیتی شناخته شده باشند

آیت‌الله مرتضی مقتدایی، یکشنبه، در نشست مدیران مدارس علمیه، مراکز تخصصی و آموزش عالی حوزه علمیه قم، از پیشگامی مدیران و اساتید برای اصلاحات مسایل آموزشی و پژوهشی تقدیر کرد.
طلاب مدارس علمیه قم باید از نظر علمی، اخلاقی و تربیتی شناخته شده باشند
خبرگزاری تقریب (تنا):

مدیر حوزه علمیه اظهار داشت: مدیران مدارس می‌توانند با همکاری و همفکری یکدیگر سطوح علمی طلاب را ارتقا دهند تا طلابی تربیت شوند که از نظر علمی و اخلاقی در سطح بالایی باشند. 

مقتدایی خاطرنشان کرد: مدیران و اساتید باید نسبت به حضور و غیاب و پیشرفت تحصیلی طلاب دغدغه داشته باشند و آنها را بررسی کنند. 

این استاد حوزه علمیه به مدیران حوزه ها توصیه کرد: لازم است مدیران و اساتید با طلاب مانند فرزندان خود با دلسوزی رفتار کنند و اگر انحراف و یا سستی در درس برای آنان به وجود آمد تذکر دهند. 

آیت الله مقتدایی اجرای طرح استاد محوری را مناسب ارزیابی کرده و افزود: بسیاری از اساتیدی که امروز در دروس آزاد مشغول به تدریس هستند، خروجی همین مدارس علمیه تحت برنامه می‌باشند. 

آیت‌الله مقتدایی با بیان این که طلاب مدارس علمیه قم باید از نظر علمی، اخلاقی و تربیتی شناخته شده باشند، تاکید کرد: طلبه‌ای که از مدرسه علمیه قم به دروس آزاد راه پیدا می‌کند، باید توانمند باشد؛ البته تحقق این امر به همت مدیران و اساتید بستگی دارد. 

مدیر حوزه‌های علمیه معتقد است که در کنار دروس اصلی حوزه بایستی به دروسی چون نهج‌البلاغه، قرآن، اخلاق، و زبان‌های خارجی توجه شود. وی گفت: مدیریتی که در مدارس علمیه قم اجرا می‌شود باید گسترش پیدا کند، چون هر عنوانی که در مدارس قم پذیرفته شده باشد و یا طرحی اجرا شود مورد قبول سایر مدارس در سطح کشور خواهد بود.
گفتنی است که مقتدایی  در این نشست، تعمیر و تجهیز مدارس و مراکز تخصصی قم و نیروی انسانی را یکی از دغدغه خود برشمرد.
http://www.taghribnews.com/vdchi6ni.23nkidftt2.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما