تاریخ انتشار۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب : 241284

وزیر دفاع سوریه بر تکمیل عملیات حلب و نابودی کامل تروریست ها تأکید کرد/ارتش سوریه تسلیحات جدید تروریست ها را کشف کرد

فرمانده یک واحد از ارتش سوریه که در جریان عملیات آزاد سازی برخی مناطق در استان لاذقیه شرکت داشته، اعلام کرد که انواع تسلیحات جدید متعلق به تروریست ها از سوی نظامیان سوری کشف شده است.
وزیر دفاع سوریه بر تکمیل عملیات حلب و نابودی کامل تروریست ها تأکید کرد/ارتش سوریه تسلیحات جدید تروریست ها را کشف کرد
 به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نیروی زمینی ارتش سوریه پس از پنج روز جنگ، کنترل خود را بر چند منطقه استراتژیک در استان لاذقیه کامل کرد و حوالی شهر کنسبه مهم ترین محدوده آزاد شده است،  پاکسازی جاده ها امکان می دهد به سوی استان ادلب پیشروی کند.

یک فرمانده ارتش دولتی سوریه در مصاحبه با خبرگزاری ریا نووستی گفت: نبردهای اخیر در شمال لاذقیه خشونت بارترین درگیری ها در چند ماه گذشته بوده است.

وی افزود: نبردها به گونه ای سنگین است که گروه های تروریستی مجبورند، نیروهای تقویتی خود را از نقاط گوناگون استان های لاذقیه و ادلب به منطقه فرا بخوانند.

به گفته این فرمانده ارتش دولتی سوریه، نیروهای دولتی همچنین تسلیحات جدید شبه نظامیان را کشف و منهدم کرده اند که از آن جمله سامانه های پرتاب موشک نصب شده روی کامیون و وانت است.

از سوی دیگر، اطلاعات تازه انتشار یافته از کشف یک انبار تسلیحات نو و پیشرفته جبهه النصره نزدیک حلب نشان می دهد یک کشتی متعلق به آمریکا 1700 تن تسلیحات ساخت این کشور و غرب را از طریق بندر عقبه اردن در اختیار این گروه قرار داده که نتوانستند هنگام عقب نشینی در برابر حملات ارتش سوریه با خود ببرند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه ضمن اعلام این خبر، گفت: انبار پر از تسلیحات غربی و آمریکایی شامل مجموعه هایی اعلام شده است که در عملیات مختلف زمینی و هوایی کاربرد دارد و حتی شامل موشک های هدایت شونده فوق پیشرفته برای هدف گیری هوایی است.

بنا به این گزارش، بخشی از این تسلیحات 21 ژوئن (اول تیرماه) با یک کشتی آمریکایی در بندر عقبه اردن تخلیه شد و در اختیار تروریست ها قرار گرفت که شامل 1700 تن تسلیحات نو و مهمات بود.

خبر دیگر اینکه، ژنرال" فهد جاسم الفریج" وزیر دفاع سوریه در بازدید میدانی و دیدار با نیروهای ارتش این کشور در حلب، بر تکمیل عملیات حلب و نابودی کامل تروریست ها تأکید کرد.

ژنرال الفریج به دستور " بشار اسد" رئیس جمهوری و فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه به حلب رفت و با نیروهای ارتش سوریه در میدان های نبرد با تروریست های تکفیری دیدار و گفت وگو کرد.

در بیانیه ارتش سوریه در این زمینه آمده است:فرماندهان میدانی ارتش سوریه با ارائه گزارش هائی ژنرال الفریج را در جریان وضعیت میدان نبرد، روند جنگ و سطح بالای آمادگی نیروهای ارتش در رویاروئی با گروه های تروریستی قرار دادند.

در این بیانیه تصریح شده است: ژنرال الفریج تأکید کرد که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه بر ادامه عملیات حلب تا شکست کامل تروریست ها و برنامه های آنها مصمم است.

وی افزود: همه ملت سوریه امروز به نیروهای قهرمان ارتش سوریه اطمینان و اعتماد دارند و امیدوار هستند با فداکاری این نیروها امنیت و ثبات به سراسر سوریه بازگردد.

در پایان این بیانیه آمده است: نیروهای ارتش سوریه آماده همه نوع فداکاری برای حمایت از سوریه و ملت و رهبری آن تا پیروزی نهائی در مقابل دشمنان سوریه و فروپاشی همه توطئه های استعماری آنها هستند.

ارتش سوریه و همپیمانان آن موفق شده اند محاصره گروه های تروریستی تکفیری مورد حمایت رژیم های سعودی و صهیونیستی در شهر راهبردی حلب را تکمیل کنند، اما در چند روز گذشته تروریست های تکفیری سعی کردند شکافی در این محاصره ایجاد کنند.

منابع میدانی سوری با رد ادعاهای تروریست های تکفیری و رسانه های سعودی و قطری مانند العربیه و الجزیره که درصدد ترمیم روحیه فروپاشیده تروریست ها هستند، اعلام کردند که محاصره حلب تکمیل شده و تنها در برخی مناطق درگیری ها با تروریست ها ادامه دارد.
 
http://www.taghribnews.com/vdcivzar5t1a5r2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما