تاریخ انتشار۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۹
کد مطلب : 239542

تأکید همیشگی ایران بر عزم راسخ خود جهت مقابله با گروههای تروریستی

سخنگوی وزارت خارجه به ادعای آمریکا مبنی بر حضور اعضای القاعده در ایران پاسخ گفت.
تأکید همیشگی ایران بر عزم راسخ خود جهت مقابله با گروههای تروریستی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "بهرام قاسمی" در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی براینکه، ایالت متحده آمریکا اخیرا اعلام کرده، سه نفر از مسؤولان گروه تروریستی القاعده در ایران هستند و آنها را تحریم کرده است، تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره بر عزم راسخ خود جهت مقابله با گروههای تروریستی تأکید کرده و در راستای تعهدات بین المللی مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورده است؛ جمهوری اسلامی ایران هیچ اطلاعی از حضور این افراد در خاک خود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد : دولت آمریکا به جای کلی گویی، باید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات دقیق، در عمل مقابله هماهنگ بین المللی را با گروه های تروریستی فراهم کند.
 
بهرام قاسمی در اظهاراتی دیگر، انتخاب شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال آینده از سوی سازمان همکاری اسلامی، را فرصت مناسبی برای معرفی ریشه ها و نمادهای فرهنگ و تمدن اسلامی در کشورمان به سایر ملتها ارزیابی کرد.

بهرام قاسمی تصریح کرد:وزارت امور خارجه ضمن حمایت از برنامه های مربوط به شهر مشهد،پایتخت فرهنگ اسلامی، در جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مناسبت فرهنگی –اسلامی تلاش خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد، عزم جمهوری اسلامی ایران در برگزاری هرچه باشکوه تر رویداد "مشهد،پایتخت فرهنگی جهان اسلام" به تحکیم و تعمیق وحدت و همبستگی کشورهای اسلامی در عرصه های مختلف فرهنگی و تمدنی منجر شود وجهان اسلام از این فرصت برای افزایش انسجام بین ملتها و دولتهای اسلامی در مقابل دشمنان بیرونی بهره برد.

بهرام قاسمی خاطرنشان ساخت:در شرایطی که متأسفانه تلاشهای مرموزی برای معرفی اسلام به عنوان دین خشونت و تروریسم در جهان جریان دارد، این گونه اقدامات بستر مناسبی برای ارائه جلوه های اسلام واقعی و همچنین تبیین اعتدال و معرفی تمدن،عرفان و فرهنگ اسلام اصیل به سراسر گیتی خواهد بود.
 
http://www.taghribnews.com/vdcc0oqii2bq1p8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما