تاریخ انتشار۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۹
کد مطلب : 239235

اعتصاب غذای دهها زندانی فلسطینی

به گفته مقامات فلسطینی، دهها زندانی در بند رژیم صهیونیستی در حمایت از چند نفر از زندانیان، به صورت جمعی اعتصاب غذا کرده‌اند.
اعتصاب غذای دهها زندانی فلسطینی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، تشکیلات خودگردان فلسطینی روز گذشته اعلام کرد که 48 زندانی از چند روز پیش در حمایت از "بلال کاید" و دو زندانی دیگر از خوردن غذا امتناع و اعتصاب غذا کرده‌اند.

کمیسیون امور زندانیان تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد:48 زندانی برای اعلام همبستگی با بلال کاید و محمد و محمود بلبل اعتصاب غذای نامحدودی آغاز کرده‌اند.

کاید از 39 روز پیش و دو زندانی دیگر که برادر هستند، از 20 روز پیش در اعتراض به بازداشت بدون محاکمه و تفهیم اتهام، اعتصاب غذا کرده‌اند.

کاید 35 ساله قرار بود در 15 ژوئن و پس از گذراندن 14 سال و نیم حبس به اتهام فعالیت در سازمان آزادی بخش فلسطین آزاد شود؛ در عوض مقامات اسرائیل دستور دادند که کاید براساس قانون موسوم به بازداشت اداری همچنان در حبس باقی بماند.

"عیسی قراقع" رئیس کمیسیون امور زندانیان تشکیلات خودگردان فلسطین هفته گذشته اعلام کرد که کاید از نارسایی کلیوی رنج می‌برد و 30 کیلوگرم وزن کم کرده است.

در همین حال اعتصاب غذای برادران بلبل نیز در اعتراض به حبس بدون محاکمه و تفهیم اتهام صورت گرفته است.

بازداشت اداری از جمله سیاست‌های بازداشت و دستگیری بدون محاکمه به شمار می‌آید که به مقام‌های اسرائیلی اجازه می‌دهد فلسطینیان را بدون کیفرخواست و تفهیم اتهام یا برگزاری محاکمه تا 6 ماه زندانی کنند، در حالی که دوران حبس این زندانیان برای مدت ‌زمان نامحدود قابل تمدید خواهد بود.

حدود 750 زندانی فلسطینی که بیشتر آن‌ها خبرنگار هستند، در حال حاضر تحت عنوان بازداشت اداری، در زندان‌های اسرائیل به سرمی برند.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcbf9b5srhbf5p.uiur.html
مرجع : پرس تی وی
نام شما
آدرس ايميل شما