تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۵:۰۵
کد مطلب : 23835
آیت الله موسوی اردبیلی:

خلقت ما موجودات در وسط خلقت صورت گرفته است

آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی، چهارشنبه، در ادامه مباحث تفسیری خود، اظهار داشت: روز قیامت روزی است که چشم ها از حدقه بیرون می‌زند، ماه سیاه شده، خورشید جمع می‌شود و همه به دنبال پناهگاهی می‌گردند، حال آن که هیچ پناهگاهی غیر از خدا وجود ندارد.
خلقت ما موجودات در وسط خلقت صورت گرفته است
خبرگاری تقريب(تنا):
این مرجع تقلید در رابطه با وضعیت انسان‌ها در روز قیامت تصریح کرد: در روز قیامت، بعضی از افراد نیز به دلیل این که در زمان زندگی دنیای خود، تنها به فکر کسب پول بیشتر بوده‌اند و نه چیز دیگر، حالشان خوب نیست و حالتی غمناک دارند.

موسوی اردبیلی اظهار داشت: عده‌ای از افراد که در دنیا اعمال نیک انجام داده‌ و به خدا مشغول‌بوده‌اند، در قیامت حالشان بسیار خوب است. وی افزود: البته شناسایی این افراد در دنیا، به دلیل این که اولا در میان مردم‌اند و از طرفی به دلیل این که از نظر تعداد خیلی کم هستند بسیار سخت و دشوار است.

این مرجع تقلید با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه قیامت و آیه‌ای از سوره مبارکه اعراف گفت: زمان روز قیامت، نامشخص و نامعلوم است و بر اساس تأکید خداوند در قرآن، هیچ شخصی، حتی پیامبر(ص) نیز نمی‌داند قیامت چه روزی است اما آن چه که مسلم و قطعی است، این است که بالاخره قیامت زمانی خواهد آمد.

وی با اشاره به تفسیر دو آیه اول سوره قیامت، خاطرنشان کرد: در این دو آیه خداوند، به روز قیامت و نفس ملامتگر قسم یاد می‌کند، که همه موجودات، در روز قیامت زنده خواهند شد و البته این امر، تنها مخصوص انسان نیست، بلکه حیوانات را هم شامل می‌شود.

آیت الله موسوی اردبیلی با نقل کلامی از امیرالمومنین امام علی(ع) مبنی بر این که " آدم بود قبل از آدم(ع)"، تاکید کرد: خلقت ما موجودات در وسط خلقت صورت گرفته است و ما از اول و آخر دنیا بی‌خبریم؛ حتی نوح نبی(ع) و آدم(ع) هم، در میانه خلقت، خلق شدند.
http://www.taghribnews.com/vdcamanu.49nee15kk4.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما