تاریخ انتشار۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب : 237192

دبیرکل جدید اتحادیه عرب، رسماً فعالیت خود را آغاز کرد

دبیرکل جدید اتحادیه عرب، به صورت رسمی فعالیت خود را در اتحادیه عرب آغاز کرد.
دبیرکل جدید اتحادیه عرب، رسماً فعالیت خود را آغاز کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "احمد ابوالغیط" دبیرکل جدید اتحادیه عرب، عصر روز یکشنبه به صورت رسمی فعالیت خود را به جای "نبیل العربی" در اتحادیه عرب آغاز کرد و نشستی با ۱۱ معاون خود در این اتحادیه داشت؛ وی همچنین با سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز دیدار کرد.

شکری در این دیدار، ضمن تبریک به ابوالغیط به مناسبت آغاز دوره مسؤولیتش، برای او آرزوی موفقیت در مراحل بعدی و بر حمایت کامل کشورش از فعالیت‌های ابوالغیط تأکید کرد.

"محمود عفیفی"، سخنگوی دبیرکل جدید اتحادیه عرب در این زمینه گفت: در نشست مشترک ابوالغیظ با ۱۱ معاون خود در اتحادیه عرب، مهم‌ترین ابعاد مقدمات برگزاری نشست آتی سران اتحادیه که قرار است در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئیه جاری(۴ و ۵ مرداد) در نواکشوت برگزار شود و نیز موضوعاتی که قرار است در این نشست مطرح شود، بررسی شدند.

همچنین در این نشست، بر ضرورت افزایش تلاش کشورهای عربی جهت تسریع در روند مقابله با بحران‌های برخی کشورهای عربی با هدف ایجاد امنیت و ثبات در منطقه و نیز مقابله با چالش‌هایی که می‌توانند در فعالیت‌های مشترک این کشورها در زمینه‌های مختلف تأثیر منفی بگذارد، تأکید شد.

عفیفی افزود: ابوالغیط، عصر روز یکشنبه از مقر اتحادیه عرب در قاهره بازدید و با مسئولان این مرکز دیدار کرد؛ وی در این بازدید، اجرای برخی اصلاحات و ترمیم و نوسازی ساختمان و برخی دفاتر را در اسرع وقت ضروری دانست.

دبیرکل جدید اتحادیه عرب همچنین گزارشی را از سوی "احمد بن‌حلی" معاون خود درباره اقدامات ویژه مربوط به نشست سران اتحادیه دریافت کرد؛ بن‌ حلی این گزارش را پس از مشارکت در چهارمین نشست رسمی دولت موریتانی و دبیرخانه اتحادیه که روز شنبه برگزار شد، ارائه کرد.
http://www.taghribnews.com/vdcb9zb55rhbf8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما