تاریخ انتشار۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب : 236170
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران:

هدف امام خمینی(ره) از نامگذاری روز قدس، شناخت دشمن اصلی و وحدت امت اسلامی بود

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران: روز قدس امسال محتوای پیامی است که نگاه ها را به وحدت امت اسلامی و دشمن مشترک این امت یعنی رژیم صهیونیستی معطوف می کند.
هدف امام خمینی(ره) از نامگذاری روز قدس، شناخت دشمن اصلی و وحدت امت اسلامی بود
به گزارش خبرنگار تقریب(تنا)، سردار "رمضان شریف" رئیس ستاد انتفاضه قدس و مسئول روابط عمومی کل سپاه، صبح امروز در نشست علمی - رسانه ای "روز قدس؛ زندگی مسئولانه"  با اشاره به اینکه نامگذاری روز قدس یکی از ابتکارات حکیمانه امام خمینی (ره) بود، خاطرنشان کرد: ابتکار امام (ره) با توجه به شناخت عمیق ایشان از تحولات منطقه و حامیان رژیم صهیونیستی و وضعیت مردم فلسطین صورت گرفت و ایشان تلاش کردند دشمن مشترک امت اسلامی را به همگان بشناسانند.
 
وی درباره تأثیرات برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر جهان گفت: سال گذشته در  ایام قبل و بعد از روز جهانی قدس، حدود 150 مطلب رسانه ای از جمله خبر، تحلیل و تفسیر خبری در رسانه های معتبر بین المللی درباره فلسطین مخابره شد و این نشان می دهد که روز قدس تاکنون زنده نگه داشته شده است و مسئله فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد.
 
رمضان شریف با ابراز تأسف از اینکه برخی کشورهای عربی تلاش می کنند داعش را به عنوان دشمن اصلی مسلمانان معرفی کنند،انتفاضه سوم ملت فلسطین را اتفاقی مهم در مبارزات این ملت برشمرد و گفت: ملت فلسطین در انتفاضه سوم، تلاش می کنند با تمام داشته ها و خلاقیت های خودشان رژیم صهیونیستی را به چالش بکشند.
 
ناصر ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه هدف امام خمینی (ره) از نامگذاری روز قدس، شناخت دشمن اصلی و مشترک امت اسلامی یعنی رژیم صهیونیستی و وحدت این امت بود، به وضعیت نامطلوب شهر قدس و مسجد الاقصی اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی در حال تکمیل طرح های خود است و می داند که جز با سیطره کامل بر مسجد الاقصی - نه فقط تقسیم زمانی و مکانی - می تواند به اهداف خود برسد.
 
وی درباره حمایت نکردن کشورهای عربی از ملت فلسطین افزود: متأسفانه انتفاضه سوم ملت فلسطین بستر حمایتی عربی و اسلامی صحیح را ندارد و هیچ یک از کشورهای عربی از مردم فلسطین حمایت نمی کنند. تشکیلات خودگردان نیز بر سر راه این انتفاضه مانع ایجاد می کند و این موانع بخشی از تصمیمات کشورهای عربی برای محو کردن فلسطین از صحنه است.
 
ابوشریف تأکید کرد: توطئه کشورهای عربی اسن است که ایران را دشمن جلوه دهند، زیرا فقط ایران است که از فلسطین حمایت می کند.
 
وی پیش بینی مقام معظم رهبری در مورد نابودی رژیم صهیونیستی در 25 سال آینده را پیش بینی دقیق و درستی دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با وجود تمام امکاناتش یک رژیم کاملا بی ثبات است و اگر وحدت اسلامی واقعی وجود داشته باشد، کار این رژیم تمام است. حتی اگر دیوانه هایی مانند داعش و جبهه النصره نیز رویکرد خود را به سمت مبارزه با این رژیم تغییر دهند، رژیم صهیونیستی به طور خودکار نابود خواهد شد.
 
دکتر دهقانی نیز در بخش دیگری از این نشست رسانه ای تأکید کرد: روز جهانی قدس روز وحدت بین مسلمانان علیه ظلم و استکبار است و تا امت اسلامی زنده است، موضوع فلسطین و روز قدس زنده خواهد بود و در سیاست های جمهوری اسلامی ایران همچنان اولویت اول خواهد بود.
 
در پایان این نشست، سردار رمضان شریف در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد وجه تمایز روز قدس امسال با سال گذشته، خاطرنشان کرد: وجه تمایز راهپیمایی روز قدس امسال محتوای پیامی است که نگاه ها را به وحدت امت اسلامی و دشمن مشترک این امت یعنی رژیم صهیونیستی معطوف می کند و این پیام به سراسر جهان مخابره خواهد شد. محور قطعنامه پایانی راهپیمایان و محور پیام ویژه سخنران تهران نیز همین نکته است و امیدواریم که این پیام مهم تبیین و روشنگری شود تا قبح ارتباط رسمی کشورهای عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی شناخته شود و با راهپیمایی عظیم امسال فشار مضاعف بر کسانی وارد آید که از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند.
 
 نشست علمی - رسانه ای "روز قدس؛ زندگی مسئولانه" به منظور بررسی آخرین تحولات فلسطین، اهمیت برگزاری روز جهانی قدس و مسئولیت مسلمانان جهان در قبال مسئله فلسطین، صبح امروز (یکشنبه 6 تیر) با حضور سردار رمضان شریف (رئیس ستاد انتفاضه قدس و مسئول روابط عمومی کل سپاه)؛ ناصر ابوشریف (نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران) و دکتر حمیدرضا دهقانی (رئیس اداره اول خاورمیانه و شمال افریقای وزارت امور خارجه) در تهران برگزار شد.


تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی
http://www.taghribnews.com/vdcgu39xzak9wq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما