تاریخ انتشار۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب : 235408

22 کشته و زخمی در انفجار تروریستی افغانستان

تنا
منابع امنیتی افغان از انفجار یک مینی‌بوس در جادۀ اصلی کابل، پایتخت افغانستان به سمت شهر جلال‌آباد در شرق این شهر خبر دادند.
22 کشته و زخمی در انفجار تروریستی افغانستان
خبرگزاری رویترز امروز به نقل از یک شاهد نوشت: چندین نفر در این حادثه کشته شدند و ده‌ها آمبولانس در محل انفجار حضور داشتند.

"صدیق صدیقی" سخنگوی وزارت کشور افغانستان هم در شبکۀ اجتماعی توییتر اعلام کرد: در این حادثه 14 نفر کشته و دست‌کم 8 تن زخمی شده‌اند و پلیس در حال بررسی هویت قربانیان است؛ برخی منابع محلی از کشته شدن دست‌کم 20 نفر از جمله چندین نپالی خبر می‌دهند.

هنوز هویت مسافران این مینی‌بوس مشخص نشده است؛ یکی از مقامات پلیس به خبرگزاری رویترز گفت که این وسیلۀ نقلیۀ زرد رنگ، حامل کارکنان دولتی بوده است، در حالی که به گفتۀ یکی دیگر از نیروهای امنیتی، مسافران این مینی‎بوس پیمانکاران امنیتی نپال بوده‌اند.

خبرگزاری خامه‌پرس افغانستان در گزارش خود نوشت: قربانیان این حملۀ انتحاری، تبعۀ نپال و پیمانکاران یک شرکت لجستیکی بودند و وظیفۀ محافظت از یک سفارتخانه را در افغانستان بر عهده داشتند؛ هنوز شخص یا گروه خاصی مسؤولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

از زمان مرگ "ملا اختر منصور" سرکردۀ سابق طالبان در حملۀ پهپادی آمریکا، موج جدید از حملات در افغانستان به راه افتاده است.

ماه گذشته هم یک اتوبوس حامل کارکنان وزارت دادگستری افغانستان در نزدیکی کابل هدف یک حملۀ انتحاری قرار گرفت و در تاریخ 12 خرداد نیز به یک دادگاه در بخش مرکزی شهر غزنی حمله شد.

در دومین حملۀ تروریستی طالبان به مراکز قضائی در تاریخ 16 خرداد نیز رئیس دادستانی ولایت لوگر و 6 تن دیگر کشته شدند.

 
http://www.taghribnews.com/vdcjyie8ouqetxz.fsfu.html
مرجع : پرس تی وی
نام شما
آدرس ايميل شما