تاریخ انتشار۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : 233491

جهان به شخصیتی همچون قاسم سليماني افتخار مي کند

کریم النوری سخنگوي بسيج مردمي عراق با اشاره به اين که عمليات آزادسازي فلوجه ادامه خواهد يافت،گفت: نبايد از حضور قاسم سليماني نگران شويم.
جهان به شخصیتی همچون قاسم سليماني افتخار مي کند

کريم النوري در گفتگو با شبکه تلويزيوني الجزيره از بغداد درباره عمليات آزادسازي فلوجه و در پاسخ به اين پرسش که ارزيابي شما درباره دستور حيدر العبادي نخست وزير عراق درخصوص به تاخير انداختن اين عمليات چيست،گفت: عمليات نابودي تروريسم در عراق ادامه خواهد يافت و هرگز به تاخير نخواهد افتاد و در صورتي که ضرورتي درباره حفظ جان شهروندان عراقي ايجاد شود اين عمليات اندکي به تاخير خواهد افتاد.

وی افزود: در صورتي که بين رسيدن به پيروزي و نجات شهروندان مخير شويم به نجات شهروندان در فلوجه اولويت مي دهيم. نمي خواهيم به زيان غيرنظاميان به پيروزي شتابزده برسيم.

کریم النوری تصریح کرد: ديروز بر مناطقي از شمال فلوجه سيطره يافتيم و فشار را عليه تروريستهاي داعش افزايش داديم. تلاش مي کنيم مسيرهاي امن بيشتري براي غيرنظاميان ايجاد شود تا بتوانند با استفاده از آن از اين شهر خارج شوند. ما به عمليات خود در فلوجه و آزادسازي اين شهر و نجات غيرنظاميان ادامه مي دهيم.  
وی افزود: درحال حاضر نيروهاي عراقي و غيرنظاميان در فلوجه در يک سنگر حضور دارند. طولاني شدن نبرد در اين شهر به زيان غيرنظاميان و نيروهاي عراقي است. ما به عمليات دقيق و هوشمند نيازمنديم. ما عمليات بزرگي را براي دور کردن غيرنظاميان از تروريست هاي داعش آغاز خواهيم کرد.

النوری افزود: عناصر داعش به شدت وحشي هستند و توجهي به جان غيرنظاميان ندارند و نيروهاي عراقي و مشخصاً فرمانده کل نيروهاي مسلح اين کشور بر حفظ جان غيرنظاميان تاکيد دارند. تروريست ها اجازه نمي دهند غيرنظاميان از فلوجه خارج مي شوند و از آنان به عنوان سپر انساني استفاده مي کنند. ماموريت دشوار ما در فلوجه از يک سو نبرد با داعش و از سوي ديگر حفظ جان غيرنظاميان است. ما نمي خواهيم به پيروزي شتابزده به زيان غيرنظاميان برسيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که هر از گاهي تصاوير قاسم سليماني منتشر مي شود،هدف نيروي بسيج مردمي و طرفداران اين نيرو در انتشار تصاوير قاسم سليماني چيست،گفت: ما بر اين باوريم شخصيتي مانند قاسم سليماني به مانند ديگر شخصيت ها نظير چه گوارا ،هوشه مينه و گاندي است و جهان به اين شخصيت ها افتخار مي کند. در صورتي که قاسم سليماني بخواهد به عراق و مردم فلوجه براي رها شدن از شر داعش کمک کند نبايد از اين مسئله نگران باشيم.
 
http://www.taghribnews.com/vdcjhte8vuqetxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما