تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : 23328

طرح قرآني شميم وحدت در دانشگاه مذاهب

به مناسبت فرارسيدن ماه مبارك رمضان طرح قرآني "شميم وحدت" به همت دانشگاه مذاهب اسلامي در شش استان كشور برگزار مي شود.
طرح قرآني شميم وحدت در دانشگاه مذاهب

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،‌ «محمدرضا معینی» سرپرست اداره کل امور دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی و مسئول اجراي اين طرح در گفتگو با خبرنگار تقريب با اعلام اين مطلب،‌خاطرنشان كرد:اين طرح در استانهاي خراسان رضوي شهرستان خواف،‌ گلستان شهرستان بندرتركمن،‌آذربايجان غربي شهرستان مهاباد، كردستان شهرستان سنندج، كرمانشاه شهرستان كرمانشاه و ‌فارس شهرستان خونج به انجام خواهد رسيد.

وي در ادامه اهداف اين طرح را برشمرد واظهار داشت:آشنايي نوجوانان و جوانان با الفاظ،‌ عبارات و مفاهيم ۶سوره قرآني(واقعه، لقمان، حجرات، صف، جمعه و تغابن)، ترويج فرهنگ و مباني وحدت و تقريب به صورت عملي و علمي و ترويج فرهگ تدبر در قرآن ميان جوانان و نوجوانان در قالب برگزاري كارگاههاي هم انديشي از مهمترين اهداف اين طرح است.

وي با اشاره به همكاري سازمانها و ارگانهاي مختلف با اين طرح تصريح كرد: دفاتر امور اهل سنت نمايندگان ولي فقيه در مناطق قومي، سازمان تبليغات اسلامي، ادارات آموزش و پرورش، فرمانداريهاي استانها و... در اين طرح دانشگاه مذاهب اسلامي را همراهي مي كنند.


جزئيات طرح:

طرح شميم وحدت در دو فاز كاملا مستقل و مجزا طراحي شده است:

فازاول:

از ابتداي ماه رمضان و با اعزام گروهها به شهرها و استانهاي مختلف آغاز مي شود و به مدت ۲۰ روز تا بيستم ماه مبارك رمضان ادامه مي يابد. رسالت گروهها در اين فاز اجراي دقيق برنامه هاي آموزشي و فرهنگي است كليات اين برنامه ها به
شرح زير است:

۱ – آموزش تئوريك كليات روخواني و روانخواني
۲ – تمرين عملي آموخته هاي تئوريك در سوره هاي منتخب
۳ – آموزش مفاهيم و دانستنيهاي سوره هاي منتخب
۴ – برگزاري كارگاههاي آموزشي تدبر با محوريت آيات منتخب
۵ – آموزش حفظ به صورت موضوعي و سوره اي(سوره هاي منتخب طرح)
۶ – برگزاري محافل همنشيني با قرآن در مساجد مختلف براي عموم مردم با هماهنگي هاي قبلي
۷ – برگزاري مسابقات مختلف فرهنگي(كتابخواني،‌قرآني،‌ورزشي و...)واهداي جوايز
۸ - برپايي نمايشگاه مصور از دستاوردها و اهداف و توانمنديهاي دانشگاه مذاهب اسلامي به منظور آشنايي مخاطبين و عموم مردم با دانشگاه و فعالتهاي آن
۹ – مشاوره علمي و فرهنگي جوانان و نوجوانان با همكاري و هماهنگي نهادهاي ذيربط
۱۰ – گزينش و انتخاب ۵ نفر از برترينهاي دوره و معرفي به دانشگاه به منظور شركت در جشنواره پاياني

فازدوم:

طرح به مدت ۴روز در تهران و به ميزباني دانشگاه مذاهب اسلامي برگزار خواهد گرديد.

فاز دوم در حقيقت جشنواره پاياني است. شركت كنندگان در اين جشنواره در حقيقت قرآن آموزان منتخبي هستند كه در آزمونها مختلف و ارزيابي گروههاي اعزامي از بالاترين سطح امتيازات برخوردار بوده اند.

جشنواره پاياني بستري است براي اجراي برنامه هاي متنوع از قبيل مسابقات ، ديدار با مسئولين،‌بازديد از اماكن مختلف، برناهم هاي تفريحي و...در اجتماع منتخبين قرآن آموز از شهرها و استانهاي مختلف.

مراسم اختتاميه طرح شميم وحدت نيز در همين جشنواره و با حضور جمعي از مسئولين برگزار خواهد شد

شايان ذكر است دانشگاه مذاهب اسلامي وابسته به مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در مقاطع كارشناسي،‌كارشناسي ارشد و دكتري در رشته هاي علوم انساني و اسلامي دانشجويان علامند به تقريب و وحدت اسلامي را جذب مي نمايد.
http://www.taghribnews.com/vdch6xni.23nxidftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما