تاریخ انتشار۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : 232481

لغو مجازات اعدام برای یهودیان در اسرائیل

درپی توافق بنیامین نتانیاهو و افیگدور لیبرمن، دادگاه های اسرائیل از این پس فقط فلسطینیها را به اعدام محکوم می کنند و مجازات اعدام برای یهودیان لغو می شود.
لغو مجازات اعدام برای یهودیان در اسرائیل
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: در گفتگوهای مقامات حزب لیکود با حزب «اسرائیل بیتنا» برای پیوستن به کابینه ائتلافی به ریاست «بنیامین نتانیاهو»، وی و لیبرمن توافق کردند که مجازات اعدام یهودیان در دادگاههای غیرنظامی یهودیان هم لغو شود.
 
بگفته یک منبع حزب لیکود مقرر شد دادگاههای غیرنظامی اسرائیل مانند دادگاه های نظامی یهودیان را به اعدام محکوم نکنند و مانند گذشته اعدام فقط شامل فلسطینی ها شود.
 
هاآرتص نوشت: لیبرمن رئیس حزب اسرائیل بیتنا همچنین با عقب نشینی از درخواست خود موافقت کرد که دادگاههای نظامی احکام اعدام فلسطینیان را با رای دو قاضی از سه قاضی صادرکنند درحالی که درگذشته شرط صدور حکم، اجماع بود.
 
نتانیاهو درجلسه هفتگی کابینه ائتلافی خود بعد از پیوستن حزب صهیونیستی «اسرائیل بیتنا» به آن و تعیین لیبرمن به عنوان وزیر جنگ، گفت کابینه اش به تلاش برای حل و فصل مسائل با فلسطینیان ادامه می دهد برای اینکه بتواند به برخی طرفها در منطقه کمک کرده باشد.
 
تعیین لیبرمن به عنوان وزیر جنگ با اعتراض و انتقاد گسترده صهیونیستها مواجه شده است. نتانیاهو بعد از گسترش اختلافاتش با «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی او را برکنار و لیبرمن را به جای او تعیین کرد.
 
یعلون گفته برای مدتی کوتاه انزوای سیاسی را برمی گزیند اما به زودی تلاش هایش را برای برکناری نتانیاهو از ریاست حزب لیکود و نخست وزیری رژیم صهیونیستی آغاز می کند.
http://www.taghribnews.com/vdch6iniz23nxkd.tft2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما