تاریخ انتشار۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : 231467

برگزاری مراسم آغاز روزهای فیلم ایران در باکو

مراسم آغاز روزهای فیلم ایران عصر شنبه با حضور مسوولان و نمایندگان محافل فرهنگی و هنری کشورمان و جمهوری آذربایجان در محل مرکز سینمایی نظامی گنجوی باکو برگزار شد.
برگزاری مراسم آغاز روزهای فیلم ایران در باکو
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم در باره پیامی که سینمای ایران برای انسانها دارد و نیز خدمات ارزنده آن در راستای ترویج و حفط ارزشهای ملی و معنوی کشورمان سخنرانی کرد.
 
وی از مساعدت وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان برای برگزاری روزهای فیلم ایران در باکو قدردانی و ابراز امیدواری کرد شهروندان جمهوری آذربایجان در این روزها بتوانند با سینمای ایران آشنا شوند.
 
ابراهیمی تولید سالانه بیش از 180 فیلم بزرگ و ده ها سریال در ایران در موضوعات مختلف تاریخی و اجتماعی را خاطر نشان کرد و هدف عمده این فیلم و سریالها را حفظ و ترویج ارزشهای ملی و معنوی در جامعه عنوان کرد .
 
عدالت ولی اف معاون وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان هم برگزاری روزهای فیلم ایران در باکو را رویداد مهم در حیات فرهنگی و هنری این کشور دانست و اعلام کرد، طبق توافق میان دو کشور، در ماه اکتبر سال جاری میلادی هفته فرهنگ جمهوری آذربایجان در ایران برگزار خواهد شد.
 
ولی اف همچنین علاقمندی هنرمندان جمهوری آذربایجان برای حضور در برنامه های بین المللی فرهنگی و هنری از جمله جشنواره فجر در ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: گروههای هنری آذربایجان همه ساله در این جشنواره بطور فعال مشارکت دارند .
 
معاون وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان مشترکات تاریخی ، فرهنگی و معنوی مردم این کشور و ایران را خاطر نشان کرد و گفت، به همین دلیل است که در جمهوری آذربایجان علاقه زیادی به فرهنگ و هنر ایران وجود دارد.
 
مشفق حاتم اف رییس موسسه سینمایی 'آذربایجان فیلم' نیز برگزاری روزهای فیلم ایران در باکو را هدیه بزرگ به علاقمندان سینما در جمهوری آذربایجان عنوان کرد.
 
وی با اشاره به جایگاه خاص سینمای ایران در جهان، وجود علاقه وافر نسبت به فیلم های ایرانی در جمهوری آذربایجان را خاطر نشان کرد.
 
در قالب روزهای فیلم ایران در باکو چهار فیلم ازجمله ' شیار 143 ' ، ' امروز ' ، ' یک حبه قند ' و ' حوض نقاشی ' به نمایش در می آید.
 
در این مراسم همچنین نرگس آبیار کارگردان فیلم شیار 143 و گلاره عباسی بازیگر نقش فردوس در این فیلم، حضور داشتند.
http://www.taghribnews.com/vdcai6nu049ney1.k5k4.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما