تاریخ انتشار۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : 230847

پیروزی حزب الله و جنبش امل لبنان در انتخابات شورای شهر

انتخابات شورای شهر لبنان که به‌صورت چهارمرحله‌ای برگزار می‌شود، دیروز در مرحله اول با پیروزی مطلق فهرست‌های وابسته به حزب‌الله و جنبش امل به پایان رسید.
پیروزی حزب الله و جنبش امل لبنان در انتخابات شورای شهر

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، نتایج غیررسمی انتخابات شورای شهر در منطقه بقاع از پیروزی گسترده فهرست وفاداری و توسعه مورد حمایت حزب‌الله لبنان و جنبش امل در بخش‌های مختلف بقاع خبر می‌دهد.
 
براساس این گزارش، فهرست نامزدهای "وفاداری و توسعه" در شهر بعلبک با اختلافی فاحش به برتری رسید و موفق شد همه 21 عضو خود را در شورای شهر قرار دهد.
 
همچنین این فهرست در بخشهای زیر در بقاع لبنان موفق به برتری بر رقبا شده‌اند: حوش سنید - حوش النبی- مقراق - قرحا - حلبتا - اللبوة - النبی شیث - مجدلون - دورس - شمسطار - طاریا - کفردبش - تمنین التحتا - تمنین الفوقا - علی النهری - حدث بعلبک - انصار - بیت شاما العقیدیة- مجدلون - حوش تل‌صفیة - ایعات - حارة الفیکانی - جنتا - یحفوفا - الخریبة - سرعین الفوقا - حربتا - شعث (14 عضو از 15 عضو) - النبی عثمان (14 عضو از 15 عضو)  - العین - حوش الرافقة - حزرتا - بیت مشیک و عین کفرزبد.
 
همچنین فهرست "وفاداری به خون شهدای بریتال" که مورد حمایت حزب‌الله لبنان است، با تمامی اعضای خود در انتخابات منطقه‌ای بریتال پیروز شده است. فهرست "کرامت شهدا" مورد حمایت حزب‌الله نیز در منطقه الاخضر و و البزالیه پیروز انتخابات دیروز بوده است.
 
فهرست‌های مورد حمایت حزب‌الله و جنبش امل در بخش الناصریه در زحله و روستاهای بقاع غربی شامل مشغره- سحمر- یحمر - لبایا – زلایا - عین التینه نیز پیروز شده‌اند.
 
در هرمل نیز نتایج شمارش آرا نشان می‌دهد که فهرست "وفاداری و توسعه" موفق شده است 20 کرسی از مجموع 21 کرسی این شهر را به دست آورد. در منطقه القصر نیز نمایندگان مورد حمایت حزب‌الله لبنان به‌طور کامل به 18 کرسی‌ شورای این شهر دست پیدا کردند.
 
در الشواغیر نیز فهرست توسعه و وفاداری در بیشتر کرسی‌ها به فهرست‌های رقیب پیروز شدند. در منطقه بلدة القرعون در بقاع، فهرست‌ حمایت شده از سوی خانواده‌های پرنفوذ به‌ ریاست یحیی ضاهر پیروز شدند.
 
در صغبین فهرست مورد حمایت جریان آزاد ملی با پشتیبانی رابر غانم نماینده پارلمان لبنان پیروز این انتخابات شد. در راشیا نیز حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان از پیروزی فهرست وابسته به خود در انتخابات دیروز خبر داد.
 
قرار است شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز در رابطه با نتایج انتخابات در منطقه‌ بقاع سخنرانی کند.
http://www.taghribnews.com/vdcbagb5zrhbfwp.uiur.html
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما