تاریخ انتشار۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۳
کد مطلب : 230386

هشدار مرجعیت عراق نسبت به ادامه روند کنونی اوضاع این کشور

مرجعیت عالیقدر عراق به گروه های سیاسی نسبت به تداوم روند کنونی در مواجهه با بحران ها و مسائل این کشور هشدار داد.
هشدار مرجعیت عراق نسبت به ادامه روند کنونی اوضاع این کشور
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از شبکه سومریه، مرجعیت عالیقدر عراق چهارشنبه به گروه های سیاسی این کشور نسبت به تداوم روند کنونی در مواجهه با بحران های عراق هشدار داده و اتخاذ اقدامات جدی و ملموس برای برون رفت از شرایط موجود را خواستار شد.

دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر تشیع طی بیانیه ای به نقل از یک منبع مسئول در این دفتر اعلام کرد که اخبار منتشره از برخی مراکز خبری طی روزهای اخیر درباره دیدار مرجعیت با برخی سیاستمداران و مواضع سیاسی که به مرجعیت عالیقدر نسبت داده شده است به هیچ وجه صحت ندارد. 

در این بیانیه آمده است که مرجعیت عالیقدر تحولات را از نزدیک و با دقت پیگیری می کند و از رسیدن کشور به اوضاع کنونی احساس تاسف می کند.

در این بیانیه همچنین به هشدار مرجعیت عراق به تمام طرف ها نسبت به تداوم روند کنونی در برخورد با موضوعات و بحران های بی شمار این کشور اشاره شده و از آنها خواسته شده است به آینده مردم عراق به دقت تامل نموده و برای برون رفت از وضعیت موجود اقدامات جدی و ملموسی اتخاذ کنند.

گفتنی است، نمایندگان پارلمان عراق قرار بود شنبه گذشته برای بررسی وزرای پیشنهادی حیدرالعبادی نخست وزیر عراق تشکیل جلسه دهند و لیست تمامی وزرای پیشنهادی را تکمیل کنند اما این جلسه به هفته آتی موکول شد.

در پی این اقدام پارلمان صدها نفر از هواداران جریان صدر عراق در اعتراض به این اقدام وارد منطقه سبز و پارلمان عراق شدند و شعارهای اعتراض آمیز سر دادند.
http://www.taghribnews.com/vdcjoye8muqettz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما