تاریخ انتشار۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۶
کد مطلب : 229111

حضور ايران در نمايشگاه بين المللي كتاب سارايوو

تنا
غرفه كتاب جمهوري اسلامي ايران در بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي كتاب سارايوو كه در آن جمعي از مقامات و شخصيت هاي سياسي و فرهنگي بوسني و هرزگوين و نمايندگاني از كشورهاي خارجي بودند، حضور دارد.
حضور ايران در نمايشگاه بين المللي كتاب سارايوو
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،«ميرواد كوريچ» وزيرفرهنگ منطقه سارايوو طي سخناني در مراسم افتتاحيه نمايشگاه بين المللي كتاب سارايوو گفت: از امسال ما شيوه جديدي را در برگزاري نمايشگاه انتخاب كرده ايم و از اين پس هر سال از يك كشور به عنوان ميهمان ويژه و شريك اصلي برگزاري نمايشگاه دعوت به عمل مي آوريم كه دولت تركيه نخستين كشور در اين مسير جديد است.
 
 'ميرواد كوريچ' وزير فرهنگ و ورزش منطقه سارايوو ، 'آنا بابيچ' رئيس مجلس كانتون سارايوو، علي 'اصغر عامري' رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و همچنين شهردار سارايوو از جمله شخصيت هاي حاضر در اين نمايشگاه بودند.
 
در بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي كتاب سارايوو بيش از 200 ناشر، توزيع كننده و فروشنده كتاب از داخل و خارج توليدات خود را در زمينه هاي مختلف علمي، فرهنگي، تاريخي، آموزشي در معرض ديد علاقمندان گذاشتند.
 
جمهوري اسلامي ايران، انگليس، آلمان، فرانسه، آمريكا، كرواسي، صربستان و مونته‌نگرو، اسلووني و تركيه در اين نمايشگاه آخرين دستاوردهاي علمي، ادبي،فرهنگي، تاريخي و آموزشي خود را در معرض ديد علاقه‌ مندان قرار دادند.
 
در غرفه امسال ايران در نمابشگاه سارايوو، بيش از 100 عنوان كتاب ترجمه شده به زبان بوسنيايي با موضوعات قرآن و معارف اسلامي، ايران شناسي و اماكن تاريخي و گردشگري ايران اسلامي، برخي متون ادب فارسي، ادبيات كودكان، صنايع دستي و بروشورهاي فرهنگي ارايه شده است.
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcdfn0xfyt0xf6.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما