تاریخ انتشار۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۴
کد مطلب : 227358
با تاكید بر ضرورت مبارزه با تروریسم تكفیری

نبیه بری درقاهره/ گفت وگو درتقویت صلح و آرامش درلبنان سهم داشته است

« نبیه بری» رئیس مجلس لبنان و رئیس اتحادیه پارلمان های عربی كه برای ریاست نشست این اتحادیه در قاهره پایتخت مصر به سر می برد، تاكید كرد كه گفت وگو سهم بسزائی در برقراری و تقویت صلح و آرامش در لبنان داشته است.
نبیه بری درقاهره/ گفت وگو درتقویت صلح و آرامش درلبنان سهم داشته است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نبیه بری با بیان این كه« بیشتر مشكلات و مصیبت های لبنان ناشی از دوره قیمومیت فرانسه است»، خاطرنشان كرد كه  وجود طوائف مختلف عاملی برای وجود دموكراسی در لبنان است.
 
رئیس مجلس لبنان تصریح كرد: اكنون اوضاع در لبنان خوب است و گفت وگوهای ملی سهمی بسزا در تقویت امنیت و صلح داخلی داشته است.
 
نبیه بری عصر شنبه برای ریاست بیست و سومین نشست اتحادیه پارلمان های عربی كه قرار است صبح یكشنبه در مقر اتحادیه عرب در مصر برگزار شود، وارد قاهره پایتخت این كشور شد.
 
دوره ریاست نبیه بری در اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی از دهم ماه مارس 2016 به طور رسمی آغاز و وی جایگزین « مرزوق علی محمد ثنیان الغانم »رییس مجلس الامه كویت شد.
 
بر اساس این گزارش، نبیه بری در بخش دیگری از سخنان خود به نقش دیپلماتیك پارلمان های عربی و ضرورت فعال شدن این نقش اشاره كرد و گفت:در این دوره جنون آمیزی كه مشاهده می كنیم،ازما می خواهند با همه امكانات خود برای مبارزه با خطر تروریسم و فتنه انگیزی اقدام كنیم.
 
وی با اشاره به اوضاع در منطقه، افزود: اكنون از وجود برخی امپراتوری ها در منطقه سخن می گویند اما عرب ها در خارج از صحنه قرار دارند.
 
نبیه بری درعین حال با بیان این كه « امیدواریم شاهد نقش رهبری گونه مصر باشیم»، خاطرنشان كرد: همچنین امیدواریم كه اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی بتواند نقش آفرین باشد.
 
رئیس مجلس لبنان تصریح كرد: لبنانی ها همچنان گفت وگوهای ملی را كه در تقویت ثبات و امنیت سهم داشته ، ادامه می دهند و امیدواریم كه رئیس جمهوری لبنان انتخاب شود.
 
رئیس مجلس مصر هم در مراسم استقبال از نبیه بری گفت: از این كه رئیس مجلس لبنان ریاست اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی را برعهده گرفته است، خرسند هستیم و به وی كمك خواهیم كرد.
 
علی عبدالعال افزود: نبیه بری قبل از این كه رئیس اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی باشد، قدیمی ترین رئیس مجلس در كشورهای عربی و یك سیاستمدار برجسته و ستونی برای ثبات لبنان است.
 
وی با بیان این كه « لبنان اگر چه یك كشور كوچك از نظر مساحت است اما نقش و جایگاه بزرگی در منطقه دارد»، اضافه كرد: لبنان جایگاهی بزرگ در اندیشه و جان مصری ها دارد و ما به نقش نبیه بری در مقام ریاست اتحادیه پارلمان های كشورهای عربی و افزایش نقش و تاثیرگذاری این اتحادیه اطمینان داریم.
http://www.taghribnews.com/vdcenf8wvjh8wxi.b9bj.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما