تاریخ انتشار۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : 224030

آغاز عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل

فرمانده ائتلاف ضد داعش با اعلام آغاز عملیات آزادسازی موصل از چنگال داعش گفت: نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی برای اجرای عملیات آزادسازی موصل آماده شده اند.
آغاز عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، کریستوفر کارور،‌ سخنگوی فرماندهی نیروهای ائتلاف ضد داعش اعلام کرد نزدیک به 30 هزار نیروی عراقی آماده اند شهر موصل، مرکز استان نینوا را از چنگال 10 هزار داعشی مستقر در این شهر پس بگیرند.

وی افزود: بین هشت تا 12 لشگر عراقی و دو لشگر از نیروهای پیشمرگ کُرد آماده باز پس‌گیری موصل هستند.

پیش از این، منابع مطلع اعلام کرده بودند که حدود 3000 نفر از لشگر 15 ارتش عراق برای آزادسازی شهر موصل به پادگان مخمور در جنوب شرق موصل انتقال داده شده‌اند.

شبکه تلویزیونی المنار نیز گزارش داد: نیروهای امنیت مشترک عراق با پشتیبانی نیروهای ارتش و توپخانه، عملیات آزاد سازی دو منطقه را در محور شمالی الرمادی، مرکز استان الانبار آغاز کرده اند.

براساس اطلاعات بدست آمده، مواضع گروه تکفیری صهیونیستی داعش خصوصاً در غرب این مناطق و برخی هسته های وابسته به گروه تروریستی داعش نیز در الانبار و شرق آن هدف قرار گرفت.

نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در چارچوب عملیات امنیت جزیره توانستند مناطق غربی سامرا را آزاد کنند و دایره کنترل خود را بر دریاچه  الثرثار گسترش دهند. ستاد تبلیغات جنگ عراق نیز اعلام کرد مراکز داعش در الصینیه و الکرمه منهدم و شمار زیادی از اعضای این گروهک کشته شدند.

 به گفته فرماندهان عملیاتی، یگان های نظامی عراق اکنون در آمادگی بسیار بالائی بسر می برند. نیروی هوائی ارتش عراق نیز با پخش اعلامیه هایی از اهالی این مناطق خواسته است برای این پیشروی آماده باشند.

 
http://www.taghribnews.com/vdcip5arut1aru2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما