تاریخ انتشار۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : 220233

همایش تقریب اقوام و مذاهب اسلامی در زاهدان

همایش تقریب اقوام و مذاهب اسلامی با حضور علما و اندیشمندان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد.
همایش تقریب اقوام و مذاهب اسلامی در زاهدان
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در این مراسم با بیان اینکه پیروان دو مذهب اسلامی تشیع و تسنن در این استان با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند،گفت: تفاوتهای میان مذاهب اسلامی موجب رخنه در یکپارچگی امت اسلامی نمی شود.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه این دو مذهب هر دو به اجتهاد به عقل اعتقاد دارند، افزود: اختلاف حتی میان پیروان یک مذهب هم رخ می دهد و باید سعی شود با نقد اجتهادی ، این اختلافات را حل کرد و به تکامل رسید.
وی گفت: محل اینگونه مباحث علمی حوزه های علوم دینی است و نباید این گونه مسایل در محیط جامعه و کسب و کار مطرح شود.
 
نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان همچنین به سیاست موجود در دنیای غرب نیز اشاره کرد و افزود: به علت اینکه سیاست ما عین دیانت ماست ، بر خلاف غرب این سیاست به دوراز هر گونه نیرنگ و فریب است.

آیت الله سلیمانی گفت: وحدت رویه در این استان بخوبی حاکم است و وظیفه ما تنها این است که از این مهم حراست و پاسداری کنیم.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان هم در این همایش گفت : در کشور ما علاوه بر تنوع مذهبی ، تنوع قومی نیز وجود دارد که باید این موضوع را نقطه مثبتی برای خودمان بدانیم.
وی با بیان این که باهم بودن دارای ارزش است و ایجاد قدرت می کند، خواستار تعامل بیشتر مذاهب اسلامی برای تقویت وحدت میان آنان شد.

جهان تیغ مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور اقوام و مذاهب هم با اشاره به این که گروههای تکفیری ثمره تروریسم و مواد مخدر هستند،ابتکار دانشگاه پیام نور زاهدان را در برگزاری این همایش قابل تقدیر عنوان کرد و گفت : تاکنون بیش از 30 همایش تقریب مذاهب در استان برگزار شده است اما این اولین بار است که همایش تقریب اقوام در این استان برگزار می شود.
 
اویسی دبیر همایش تقریب اقوام ومذاهب اسلامی نیز استکبار جهانی را عامل تفرقه افکنی میان مسلمانان عنوان کرد و گفت: باید سعی کنیم با همدلی و کار فرهنگی توطئه دشمنان اسلام را خنثی کنیم و چهره واقعی این مذهب رحمانی را به جهانیان نشان دهیم.
 
http://www.taghribnews.com/vdcjtye8tuqe88z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما