تاریخ انتشار۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب : 211640

مقتدی صدر، پیروان ادیان و مذاهب را به خیزش در برابر تکفیر فراخواند

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق، خواستار همکاری میان پیروان میانه رو ادیان و مذاهب مختلف با یکدیگر و یکپارچگی آنها به منظور مقابله با گروه های تکفیری و ضاله ای شد که اقدام به قتل،بمب گذاری و انفجار مساجد می کنند.
مقتدی صدر، پیروان ادیان و مذاهب را به خیزش در برابر تکفیر فراخواند
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از پایگاه خبری المسله، صدر پنجشنبه در جواب گروهی از شیعیان افغانستان که از وی خواسته بودند نظر خود را درباره کشته شدن هفت مسلمان شیعه به دست تروریست ها اعلام کند، گفت: کشورهای عربی و اسلامی حتی غیر اسلامی باید از ملت خود بویژه اقلیت ها، در برابر گروه های تکفیری و تروریستی حمایت کنند.
وی همچنین از دولتمردان کشورهای عربی و اسلامی خواست که با مردم خود از هر دین و آیینی که هستند با لطف و مهربانی برخورد کنند.
رهبر جریان صدر عراق همچنین گفت که دولت افغانستان باید از همه اقلیت ها از جمله شیعیان در کشورش پشتیبانی کند.

بر اساس این گزارش اجساد چهار گروگان مرد، دو زن و یک دختر نوجوان 9 ساله افغان، روز شنبه گذشته در منطقه «خاک افغان» زابل، پیدا شد. این هفت گروگان از جمله گروگان های قوم هزاره هستند که گروه های تروریستی از اسفندماه سال 93 در چندین مرحله در شاهراه «کابل –قندهار» و مسیرهای «زابل – غزنی» و «غزنی – جاغوری» آنان را ربودند و به گروگان گرفتند.

این در حالی است که ده ها هزار تن از مردم کابل روز چهارشنبه پیکر های هفت تن از گروگانان سربریده شده را از «مصلای شهید مزاری» در دشت برچی کابل تا کاخ ریاست جمهوری تشییع کردند و در آنجا دست به تحصن زدند.
معترضان اعلام کرده بودند که اگر مسوولان بلند پایه در جمع آنان حاضر نشوند و به خواسته های آنان پاسخ ندهند، به کاخ ریاست جمهوری حمله خواهند کرد.

شماری از معترضان به افزایش ناامنی و گروگان گیری در راهپیمایی گسترده ده ها هزار نفری روز چهارشنبه کابل، پس از توقف دوساعته در مقابل کاخ ریاست جمهوری قصد داشتند خود را به داخل کاخ برسانند که با تیراندازی ماموران مواجه شدند.
رئیس جمهوری افغانستان از زخمی های تظاهرات بی سابقه چهارشنبه مردم در کابل نیز عیادت کرد.
http://www.taghribnews.com/vdcba8b5grhb80p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما