تاریخ انتشار۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب : 210553
نماینده بعثه مقام معظم رهبری:

مراسم اربعین فرصتی برای وحدت شیعه و سنی است

نماینده بعثه مقام معظم رهبری خاطر نشان كرد: اربعین، فرصتی برای وحدت همه محبان اهل بیت(ع) اعم از شیعه و سنی است.
مراسم اربعین فرصتی برای وحدت شیعه و سنی است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق با آیت الله سید محمدتقی مدرسی، از مراجع كربلا دیدار و گفت و گو كرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در ابتدای این دیدار با اشاره به آماده شدن توصیه های كوتاه و 120 گانه به زائران اربعین گفت: اربعین، نماد اتحاد و همدلی است و تمام بسترها باید فراهم شود تا مردم در این سفر معنوی، با فرهنگ عاشورا آشنا شوند، بوی خوشِ امام حسین(ع) را استشمام كنند و با امام حسین(ع) عهد و میثاق ببندند.
 
نماینده بعثه مقام معظم رهبری خاطر نشان كرد: اربعین، محلی برای وحدت همه محبان اهل بیت(ع) اعم از شیعه و سنی است كه در آن، مشتركات همه سلایق، جلوه گر شده و باید از هرگونه تشتت و تفرقه خودداری شود.
 
آیت الله مدرسی نیز در این دیدار با اشاره به سفر خود به واتیکان گفت: ‌در سفری كه به واتیكان داشتم، از پاپ دعوت كردم تا بیاید و از نزدیك این مراسم بزرگ را مشاهده كند زیرا دیدن با آنچه از اخبار می شنوند فرق می كند. ما اصرار نداریم كه پیروان سایر ادیان و مذاهب، با حضور درمراسم اربعین، لزوما شیعه شوند اما حداقل فضای تعامل بیشتری رخ خواهد داد.
 
این مرجع تقلید با اشاره به طراحی دشمن برای جنگ های قومی و طائفه ای درمنطقه خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای جمعیت در زیارت اربعین، ممكن است برخی گروههای كینه توز، دست به فعالیت های تفرقه انگیز بزنند لذا ما باید از هوشیاری لازم برخوردار باشیم تا با شناخت از روحیات مردم عراق، بهانه به دست افراد مغرض ندهیم.
 
آیت الله مدرسی افزود: اربعین، نه یك رویداد درون شیعی و نه درون دینی كه یك رویداد بین المللی است و ما باید پیام جهانی امام حسین (ع) را از این طریق به مردم دنیا برسانیم.
 
وی با اشاره به تجربه موفق رادیو پیام در ایران، راه اندازی "رادیو اربعین" را پیشنهاد داد و گفت:‌ در این شبكه رادیویی می توان فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری، توصیه های لازم به زائران اربعین، سخنرانی های منتخب و نوحه های مداحان معروف را پخش كرد و از قبل، یك شور معنوی همراه با ارائه مباحث محتوایی را برای زائران در نظر گرفت.
http://www.taghribnews.com/vdcdkz0xsyt0fk6.2a2y.html
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی حج
نام شما
آدرس ايميل شما