تاریخ انتشار۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : 209596

وزیر تونسی آیه قرآن را تحریف کرد!

وزیر امور دینی تونس در یکی از سخنرانی های خود، آیه ای از قرآن کریم را تحریف کرد. این اقدام مورد اعتراض مجمع مبلغان این کشور قرار گرفت.
وزیر تونسی آیه قرآن را تحریف کرد!
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مجمع مبلّغان تونس از "عثمان بطیخ" وزیر امور دینی این کشور خواست که درباره استناد به آیه ای از قرآن کریم که وجود خارجی ندارد، توضیح بدهد.

عثمان بطیخ، وزیر امور دینی تونس در یکی از سخنرانی های خود جمله " لاترفعوا أصواتم في بیوت الله " (در خانه های خدا صدای خود را بلند نکنید) را به عنوان آیه ای از قرآن کریم بیان کرده بود، در حالی که چنین آیه ای در قرآن کریم وجود ندارد.

در واکنش به این اقدام، "مهدی بوکثیر" رئیس مجمع مبلّغان تونس اعلام کرد: اگر حرف یا کلمه یا جمله ای در قرآن کریم وجود نداشته باشد و به این کتاب الهی نسبت داده شود، حرام است و عثمان بطیخ باید توضیح بدهد که آیه مورد استنادش در کجای قرآن کریم آمده است.

بوکثیر افزود: تنها آیه ای در قرآن کریم که مشابه آیه مورد استناد عثمان بطیخ است، آیه مبارکه "یا أیها الذین آمنوا لاترفعوا أصواتکم فوق صوت النبي" است.

بوکثیر افزود: تونس با اوضاع ویژه ای روبرو است که در این مرحله خاص نباید به هیچ کس اجازه بیان سخنان خارج از عُرف و شرع داده شود خصوصاً افرادی مثل وزیر امور دینی که جایگاه خاصی در کشور دارد.

بوکثیر اعلام کرد: فردی که به آیات قرآن کریم استناد می کند، باید از معنی و مضمون آن آگاه باشد و آیه را همانگونه که در قرآن کریم آمده است، بیان کند. 

وزارت امور دینی تونس نیز در واکنش به جنجال ناشی از این اقدام عثمان بطیخ، در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: به هم زدن آرامش مساجد و بلند کردن صدا در این اماکن عبادی مغایر با تعالیم اسلامی است.

وزارت امور دینی در بیانیه خود توضیح نداد که چرا عثمان بطیخ جمله ای را به اشتباه، به عنوان آیه قرآن بیان کرده است.

عثمان بطیخ وزیر امور دینی تونس هم تاکنون هیچ واکنشی به اعتراضات و انتقادات مطرح شده از وی نشان نداده است.
http://www.taghribnews.com/vdci33arqt1auw2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما