تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : 209025

تاکید دبیرکل حزب الله بر ادامه مقاومت در مقابل دشمنان صهیونیستی و تکفیری

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این که مقاومت به یک مدرسه و نهاد بزرگ و زنده تبدیل شده و به راه خود ادامه می دهد و دوستداران خود را مطمئن و دشمنان صهیونیستی و تکفیری را نگران کرده است، تاکید کرد که مقاومت در مقابل این دشمنان با قوت ادامه می یابد.
تاکید دبیرکل حزب الله بر ادامه مقاومت در مقابل دشمنان صهیونیستی و تکفیری
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دبیرکل حزب الله امروز در مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهادت شهید حسن حسین الحاج معروف به حاج ابو محمد الاقلیم که در ادلب سوریه درنبرد با تروریست های تکفیری به شهادت رسیده است، خاطر نشان کرد که در کنار مقاومت و انتفاضه ملت فلسطین می ایستیم و از امنیت و ثبات لبنان و لبنانی ها در مقابل خطرهای صهیونیستی وتروریسم تکفیری دفاع می کنیم.
 
سیدحسن نصرالله در ابتدای این سخنرانی که از طریق ویدئو کنفرانس پخش شد، به فداکاری ها و شخصیت فرمانده شهید مقاومت در جنگ های مختلف با دشمنان صهیونیستی و تکفیری اشاره و از وی تجلیل کرد.
   
دبیرکل حزب الله در ادامه خطاب به خانواده شهید ، دریافت نشان الهی شهادت را تبریک گفت و تاکید کرد که شهید ابومحمد الاقلیم شایسته این مدال بود اما از این که این فرمانده محبوب وعزیز ما را ترک کرده است، سوگوار و عزادار هستیم.
 
سید حسن نصرالله اظهار داشت:شهید الحاج ابو محمد الاقلیم یک فرمانده از فرماندهان ، ارکان، ستون ها و مجاهدان قهرمان مقاومت و از ابتدای مقاومت عضو آن بود و در همه صحنه های نبرد با عشق به شهادت و در خطوط مقدم شرکت داشت.
 
وی خاطرنشان کرد که التزام دقیق به احکام شرعی و اطاعت از خداوند ، صداقت، حسن خلق و ادب ، تواضع ، چهره خندان و متبسم ، آرامش و صبر از ویژگی های بارز شهید ابومحمد الاقلیم بود.
 
دبیرکل حزب الله با اشاره به مسئولیت پذیری شهید ابو محمد الاقلیم ، گفت: با وجود مجاهدان قهرمان و فداکاری همچون این فرمانده شهید، آزادسازی لبنان از اشغال صهیونیست ها در سال 2000 تحقق یافت و مقاومت وارد مرحله جدید شد که نتیجه آن پیروزی در جنگ 33 روزه سال 2006 در مقابل دشمن صهیونیستی بود.
 
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: بعداز جنگ 33 روزه مردم به خانه هایشان بازگشتند اما این فرمانده مقاومت برای تکمیل آمادگی ها مقاومت و بازسازی قدرت آن لحظه ای درنگ نکرد زیرا می دانست که در همسایگی لبنان یک دشمن تروریستی صهیونیستی متجاوز قرا دارد.
 
وی با بیان این که مقاومت در سطوح مختلف از فرماندهان بزرگ و قهرمان برخوردار است، تاکید کرد که وصیت شهید حاج ابومحمد الاقلیم حفاظت از قدرت و زیرساخت های مقاومت و دفاع از لبنان و ملت آن در مقابل دشمن های تروریستی صهیونیستی و تکفیری است.
 
دبیرکل حزب الله با بیان این که آغاز انتفاضه جدید امید واقعی فلسطینی ها را برای پایان اشغال و حمایت از مسجدالاقصی افزایش داده است، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با وجود حمایت های گسترده از آن آینده ای ندارد.
 
سید حسن نصرالله با تاکید به این که « در کنار مقاومت و انتفاضه ملت فلسطین می ایستیم»، خاطرنشان کرد: مقاومت به یک مدرسه و نهاد بزرگ و زنده تبدیل شده و به راه خود ادامه می دهد و دوستداران خود را مطمئن و دشمنان صهیونیستی و تکفیری را نگران کرده است.
 
وی با تاکید به این که « در مقابل طرح تکفیری درهر میدانی می ایستیم» ، تصریح کرد: اگر پایداری و مقاومت در مقابل گروه داعش و امثال آن در میدان های مختلف نبود، امروز منطقه از عراق تا سوریه و لبنان چه سرنوشتی داشتند؟
 
سیدحسن نصرالله تاکید کرد که اگر نبود این مقاومت و پایداری امروز درگیری ها و جنگ های داخلی شروع شده بود و تروریست های تکفیری بر کشورهای منطقه به ویژه سوریه ، عراق و لبنان سیطره یافته بودند.
 
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: مقاومت میدانی ملت یمن در رویارویی با تجاوز سعودی آمریکایی علیه این کشور منطقه و این کشور را از سیطره طرح تکفیری نجات خواهد داد.
 
سیدحسن نصرالله با بیان این که « با ریخته شدن خون شهدای مقاومت، مواضع جدیدی می شنویم و شاهد گرایش ها و تغییر مواضع در افکار عمومی در داخل منطقه و جهان هستیم»، تاکید کرد که ما میدان های مبارزه و مقاومت را ترک نمی کنیم زیرا نبرد ما برای سرنوشت و وجود است.
 
وی با بیان این که « بوکوحرام اهل سنت را در نیجریه می کشد و مساجد را منفجر می کند»، گفت: نبرد و رویارویی با گروه های تکفیری ، دفاع از اسلام و مسلمانان و ارزش های انسانی است.
 
دبیرکل حزب الله افزود: در سیهات عربستان هم به مردم فقط به دلیل ابراز محبت و علاقه به رسول گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) و عزاداری برای امام حسین (ع) نوه پیامبر گرامی ، حمله می کنند و می کشند.
 
وی بر ضرورت حفظ اسرار و حفاظت از فرماندهان مقاومت تاکید کرد و گفت: پیش روی ما معادله سازنده اقتدار و قوت در رویارویی با دشمن صهیونیستی قرار دارد و شهید ابومحمد الاقلیم و برادران مبارزش براساس آن عمل می کنند.
 
سیدحسن نصرالله افزود: با فداکاری و رشادت مجاهدان مقاومت مانند شهید حاج ابومحمد الاقلیم و ارتش لبنان و در سایه معادله ارتش، ملت و مقاومت ، ما و ملت ما در شب و روز احساس امنیت و امان می کنند.
 
وی تاکید کرد که مقاومت تضمین کننده حفاظت از لبنان ، ملت لبنان و کرامت آن است و ما هرگز از مسئولیت های خود شانه خالی نمی کنیم.
 
دبیرکل حزب الله با اشاره به خیزش و قیام ملت فلسطین و حضور نسل های جدید در فلسطین برای آزادسازی مسجد الاقصی خاطرنشان کرد: کسانی که گمان می کردند ملت فلسطین خسته شده است، اکنون نسلی را شاهد هستند که با چاقو از مقدسات و ملت فلسطین در مقابل دشمن صهیونیستی دفاع می کند.
 
سید حسن نصرالله تصریح کرد: مقاومت لبنان برای رویارویی با دشمن صهیونیستی در کنار ملت فلسطین ایستاده و از تحرکات ، انتفاضه و قضیه فلسطین حمایت می کند.
 
وی اظهارداشت: فرماندهان فداکار تا زنده هستند ، مقاومت و میدان نبرد با دشمنان صهیونیستی و تکفیری را رهبری می کنند و با شهادت خود هم درخت مقاومت را سیراب می سازند تا با قوت و قدرت به راه خود ادامه دهد.
 
سیدحسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که با وجود همه مشکلات و ناملایمات همواره بر حمایت و حفظ دولت لبنان اصرار داشته ایم برای این که ثبات ، امنیت و آرامش ملت و کشور برقرار باشد، گفت که در گفت وگوها و در دولت هرگز به دنبال تامین منافع ویژه حزب الله نبوده ایم.
 
دبیرکل حزب الله با تاکید به این که مصلحت لبنان و لبنانی ها با گفت وگو و بقای دولت تامین می شود و ما با وجود عملکرد دولت کنونی خواستار ادامه کار آن هستیم، اظهار داشت: ما همواره بر همگرایی و گفت وگو بین ارکان و گروه های لبنانی با هدف تامین منافع لبنانی ها تاکید کرده ایم.
 
وی خاطرنشان کرد: با وجود عملکرد ضعیف و متزلزل دولت کنونی از تلاش های تمام سلام نخست وزیر لبنان که حکمت و درایت خود را ثابت کرده است، قدردانی می کنیم و با وجود این که می دانیم منافع لبنان در حفظ و بقای این دولت است اما حاضر نیستیم منت های دیگران را تحمل کنیم.
 
سید حسن نصرالله خطاب به حزب جریان المستقل تاکید کرد: اگر احساس می کنید با حضور در گفت وگوها و یا دولت بر ما منت گذاشته اید و یا از ما و لبنانی ها برتر هستید، این منت را نگذارید و این احساس را نداشته باشید.
 
دبیرکل حزب الله تصریح کرد:اگر خواستید خارج شوید، خدا به همراهتان اما ما چنین آرزو و درخواستی را از شما نداریم.
 
وی افزود: این روزها می شنویم اعضای جریان المستقبل زمانی که از گفت وگوهای با حزب الله سخن می گویند، بر ما و لبنانی ها منت می گذارند و احساس برتری دارند، این شیوه مردود را نمی پسندیم و تحمل نخواهیم کرد.
 
سیدحسن نصرالله با بیان این که « برخی درصدد هستند تا بین حزب الله وجنبش امل در منطقه بقاع با خاندان ها و عشایر مشکل ایجاد کنند»، گفت: این شیوه و مرام ما نیست که احدی را در منطقه بقاع (شرق لبنان) بازداشت و تسلیم دولت کنیم و معنای این درخواست از ما این است که در لبنان دولت حضور ندارد.
 
دبیرکل حزب الله افزود: از رهبران حزب الله می خواهم تا در خصوص گفت وگوی با جریان المستقبل بازنگری کنند، اگر بخواهند بر ما منت بگذارند از گفت وگوها خارج می شویم.
 
وی در عین حال تاکید کرد: ما همواره بر ادامه گفت وگوها تمایل داشته ایم اما هرگونه اقدامات و تحرکات تحریک آمیز را نمی پذیریم و از کرامت و عزت خود حفاظت می کنیم.
 
سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما در دولت لبنان شرکت کرده ایم تا ثبات سیاسی و امنیتی لبنان را با کمک شرکای خود که برای ساقط کردن دولت گذشته دست به هر کاری زدند و نزدیک بود لبنان را در آتش بسوزانند، حفظ کنیم.
 
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما برادران فرمانده شهید حاج ابو محمد الاقلیم هستیم که به جهاد و شهادت او افتخار می کنیم و پایدار و مقاوم می مانیم و به به همه مسئولیت های خود عمل می کنیم.
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcf01d0tw6dxxa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما