تاریخ انتشار۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۳
کد مطلب : 207873

۳۳ ناپدید در حمله آمریکا به بیمارستان قندوز

سازمان پزشکان بدون مرز: با گذشت هفت روز از حمله هوایی نیروهای آمریکایی به بیمارستانی در شهر قندوز افغانستان، همچنان ۳۳ نفر ناپدید هستند.
۳۳ ناپدید در حمله آمریکا به بیمارستان قندوز
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه از کابل، گیلم مولینی نماینده سازمان پزشکان بدون مرز در افغانستان اعلام کرد 9 تن از افراد ناپدید شده بیمار و 24 تن دیگر از کارکنان این نهاد خیریه هستند.   

مولینی در یک نشست رسانه ای در کابل گفت: «هنوز در شوک هستیم. ما بسیاری از همکاران خود را از دست داده ایم. از این پس نمی خواهیم سایر کارکنان خود را به خطر اندازیم و این بیمارستان را اداره نمی کنیم».

وی گفت این نهاد هنوز هیچ ضمانتی که به آن برای بازگشت به قندوز اطمینان دهد دریافت نکرده است. کریستوفر استوکس مدیر کل پزشکان بدون مرز نیز در این نشست رسانه ای گفت: «ما شرایط امنیتی همه ماموریت های خود را در افغانستان بررسی خواهیم کرد». 

این حمله در ساعات اولیه شنبه رخ داد و طی آن 12 تن از کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز و 10 تن از بیمارستان این مرکز درمان آسیب های روانی کشته شدند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه از جوان لیو رئیس این سازمان عذرخواهی و اذعان کرد این حمله اشتباه بوده است.

هم اکنون سه تحقیق جداگانه از طرف ارتش آمریکا، ناتو و مقامات افغانستان در مورد این حمله در حال پیگیری است اما سازمان پزشکان بدون مرز تاکید کرده است که باید یک تحقیق بین المللی در مورد این حادثه انجام شود.
http://www.taghribnews.com/vdceff8wxjh87vi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما