تاریخ انتشار۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : 206975

شمار شهدا و مفقودان اهل سنت ایران در فاجعه منا

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری از کشته و مفقود شدن 84 زائر اهل سنت ایران در حادثه منا خبر داد.
شمار شهدا و مفقودان اهل سنت ایران در فاجعه منا
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین "علی اكبر عطاران" در همایش علمی علما و روحانیون اهل سنت، ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت جمعی از زائران بیت الله الحرام در منا گفت: فاجعه روی داده در منا بسیار عمیق، دردآور و جانكاه است.
 
وی گفت: بعید است به این زودی ها عمق فاجعه منا را درك و لمس كنیم. عمق فاجعه منا به قدری بزرگ و دردناك است كه نه تنها ایران اسلامی بلكه همه جهان اسلام را متأثر كرده است. داغ این فاجعه بزرگ وقتی مشخص خواهد شد كه حاجیان به کشورهای خود برگردند و خانواده ها سراغ عزیزانشان را بگیرند.
 
مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در ادامه به تعداد مفقودان و مصدومان كاروان های اهل سنت در حادثه منا اشاره كرد و گفت: در حادثه منا در میان كاروان های اهل سنت كاروان های استان گلستان، آذربایجان غربی، كردستان و خراسان رضوی بیشترین آسیب را دیده اند.
 
عطاران تاكید كرد: در این حادثه 24 زائر اهل سنت به رحمت خدا رفته اند و 60 زائر نیز جزء مفقودان هستند كه از این تعداد 31 نفر زن و 29 نفر مرد هستند.
 
وی گفت: در حادثه منا 50 نفر از زائران اهل سنت نیز مجروح شده بودند كه خوشبختانه حال عمومی همه آنها خوب است و بسیاری از آنها از بیمارستان ها مرخص شده اند.
 
http://www.taghribnews.com/vdcgu39xnak9zy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما