تاریخ انتشار۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب : 206737

واکنش علمای اهل سنت ایران به جنایت آل سعود در منا

علمای اهل سنت ایران در گفتگوهای جداگانه، جنایت آل سعود در منا و کشتار هزاران حاجی مظلوم بیت‌الله الحرام را محکوم کردند.
واکنش علمای اهل سنت ایران به جنایت آل سعود در منا
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،  مولوی "سید ابراهیم فاضلی"، مدیر مدرسه‌ احناف تایباد گفت: متاسفانه آل سعود كفایت مدیریت و اداره‌ این مراسم عظیم و معنوی را ندارد و همه‌ كشورهای اسلامی باید در اداره‌ آن دخالت داشته باشند.  وی عاملان حادثه منا را محكوم كرد و به بازماندگان كشته‌ شدگان این حادثه تسلیت گفت.

 این عالم اهل سنت با تاكید بر این كه باید عاملان این جنایت محاكمه شوند، افزود: این برای دنیای اسلام بسیار ناپسند است كه در بزرگترین گردهمایی این واقعه دردناك اتفاق بیافتد و متاسفانه آل سعود لكه ننگی را در تاریخ رقم زد و با سهل انگاری باعث مصیبت‌های فراوانی برای مسلمانان شد.
 
مولوی "حبیب الرحمان مطهری"، مدیر مدرسه‌ علوم دینی اهل سنت احناف خواف نیز ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای این حادثه، گفت: بدیهی است این حادثه مرگبار دلیل سوء مدیریت و بی‌توجهی مسئولین برگزاری حج عربستان سعودی بوده و باید مسئولیت این امر را که منجر به این فاجعه عظیم شد بپذیرند و در مقابل کشورهای اسلامی پاسخگو باشند.
 
وی افزود: جامعه روحانیت اهل سنت شهرستان خواف ضمن دعای رحمت برای مرحومین و شفای عاجل برای مصدومین و اجر و صبر برای بازماندگان، از مجامع بین المللی و سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهند نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشند و اقدامات لازم را انجام دهند.
 
مولوی "شرف الدین جامی‌الاحمدی"، امام جمعه‌ اهل سنت تربت‌جام نیز با تسلیت به بازماندگان قربانیان این حادثه بیان داشت: وقوع این گونه حوادث ناشی از اهمال و سستی در مدیریت حج است و مسئول این حادثه قطعاً حكومت عربستان است.
 
وی با اشاره به بندگی عربستان در مقابل آمریكا، به وجود تفرقه و اختلاف میان خاندان آل سعود اشاره و اظهار امیدواری کرد که مدیریت مكه و مسجدالنبی و اماكن مقدسه اسلامی به اهلش سپرده شود. زیرا آنچه مسلم است آل سعود شایستگی امنیت حرمین شریفین و جان حجاج را ندارند.
 
http://www.taghribnews.com/vdcc1eqim2bqxm8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما