>> افاضات جدید مفتی سعودی درباره فاجعه مِنا | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : 206409

افاضات جدید مفتی سعودی درباره فاجعه مِنا

مفتی کل عربستان با کینه توز و حسود خواندن منتقدانِ بی کفایتی مسئولان سعودی در برگزاری حج، مدعی شد قربانیان این فاجعه هولناک در پی خودکشی بودند.
افاضات جدید مفتی سعودی درباره فاجعه مِنا
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، عبدالعزیز بن عبدالله بن محمد آل شیخ، مفتی کل عربستان و رئیس شورای موسوم به علمای ارشد و اداره پژوهش‌های علمی و فتوای سعودی در گفتگو با روزنامه عکاظ، ضمن توجیه اهمال و قصور مسئولان برگزاری حج که منجر به بروز فاجعه هولناک در مِنا شد، حج گذاران و قربانیان این فاجعه را مسئول و عامل اصلی بروز آن دانست.
 
این مفتی درباری در اظهاراتی همسو با مسئولان سعودی که تقصیر بروز این فاجعه را به گردن حجاج می اندازند، بر لزوم پایبندی حجاج بر قوانین عربستان سعودی جهت برگزاری مناسک حج تاکید و تصریح کرد: پایبند نبودن به این قوانین شر و خطری بزرگ است.
 
در حالی که حادثه هولناک مِنا منجر به جان باختن و زخمی شدن بیش از 3000 نفر در شرایطی دردناک شده است، مفتی کل سعودی مدعی شد: برخی از حجاج اعتقاد دارند مردن در اماکن مقدسه اجر و پاداش دارد و به همین علت در پی مرگ در این اماکن مقدسه هستند.
 
وی در ادامه اظهارات بی اساس خود در توجیه بی کفایتی و اهمال آل سعود در مدیریت مراسم حج، گفت: این نوع مرگ بسیار بد و همانند خودکشی است و هرکس به این جنایت دست بزند، قاتل خودش است.
 
آل شیخ بدون آنکه حتی به خانواده های داغدار قربانیان این فاجعه تسلیت بگوید، در ادامه خوش خدمتی های خود برای آل سعود، و در واکنش به انتقادات گسترده جهان اسلام از بی کفایتی مسئولان حج سعودی، منتقدان را کینه توز و حسود خواند و مدعی شد: فکر و دل های این افراد دچار مرض است!
 
بیان این اظهارات از جانب مفتی کل عربستان در حالی صورت گرفته است که منابع آگاه اعلام کردند حضور پسر پادشاه عربستان و جانشین ولیعهد این کشور به همراه کاروان امنیتی همراه خود متشکل از بیش از 300 نفر در مِنا، منجر به بروز این فاجعه مرگبار شد.
 
http://www.taghribnews.com/vdciuqar3t1au52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما