تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : 205920

مردم استرالیا خواهان پذیرش بیشتر آوارگان سوری

شمار قابل توجهی از مردم شهر سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا در تجمعی خواستار پذیرش بیشتر آوارگان جنگ سوریه شدند.
مردم استرالیا خواهان پذیرش بیشتر آوارگان سوری
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مردم استرالیا درحالی خواهان افزایش شمار پناهندگان به کشورشان هستند که "تونی ابوت" درآخرین اقدامش در سمت نخست وزیر با پذیرش 12 هزار آواره جنگ سوریه موافقت کرده بود.

نخستین گروه از این جمعیت 12 هزار نفری قرار است اواخر سال جاری میلادی وارد استرالیا شوند، اما فعالان مدنی این کشور معتقدند، استرالیا باید آوارگان بیشتری بپذیرد. شواهد نشان می دهد "مالکوم ترنبول" که هفته گذشته با پیروزی درون حزبی بر تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا شده است، چندان تمایلی برای پذیرش بیشتر پناهجویان سوری ندارد.

مساله مهاجران و پناهجویان ازجمله مسائل مهم و مورد مناقشه در صحنه سیاسی استرالیا است که می تواند در کاهش یا افزایش محبوبیت دولتمردان نقش مهمی ایفا کند.

مردم استرالیا درحالی خواهان افزایش بیشتر آوارگان جنگ سوریه هستند که جنگنده های این کشور هفته گذشته نخستین بار در آسمان این کشور غرب آسیا به پرواز درآمدند و عملیات کردند.

درپی این اقدام سوریه در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت سازمان ملل، به این عملیات اعتراض و از برداشت نادرست استرالیا، انگلیس و فرانسه از ماده 51 منشور سازمان ملل متحد ابراز شگفتی کرد.
http://www.taghribnews.com/vdcf0td0xw6dx1a.igiw.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما