تاریخ انتشار۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۹
کد مطلب : 204486
//2خبر از فلسطین//

هشدار سازمان ملل نسبت به آوارگی هزاران فلسطینی/ تاکید حماس بر تحرک سازمان ملل و اتحادیه عرب

دفتر هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل تخریب 143 خانه فلسطینی بدست نیروهای رژیم صهیونیستی درماه گذشته را در 5 سال گذشته بی سابقه خواند و هشدارداد که اجرای 11 هزار حکم تازه تخریب خانه های فلسطینان 13 هزار فلسطینی دیگر را آواره و بی خانمان خواهد کرد.
هشدار سازمان ملل نسبت به آوارگی هزاران فلسطینی/ تاکید حماس بر تحرک سازمان ملل و اتحادیه عرب
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در نشست خبري گفت: دفتر هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل در ادامه تخریب خانه های فلسطینیان هشدارداده است که درصورت اجرای 11 هزار حکم جدید تخریب این خانه ها در کرانه های باختری دستکم 13 هزار نفر دیگر از مردم این منطقه آواره خواهند شد.
 
دوجاریک درادامه با اشاره به این که تنها در یک ماه گذشته 143 واحد مسکونی متعلق به فلسطینیان بدست نیروهای این رژیم ویران شده به نقل از کمیته مذکور این رقم را بالاترین رقم در 5 سال گذشته توصیف کرد.
 
وی افزود که بان کی مون دییر کل سازمان ملل همچنان به تماس و گفتگو با سران رژیم صهیونیستی به منظور جلوگیری از تخریب خانه های فلسطینیان ادامه خواهد داد.
 
حماس خواستار تحرک سازمان ملل و اتحادیه عرب برای آزادی جوانان ربوده شده شد
 
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" بار دیگر نسبت به ربوده شدن 4 جوان فلسطینی در سینا و بی خبری در مورد سرنوشت آنان ابراز نگرانی کرد. این 4 جوان فلسطینی نوزدهم ماه گذشته در حالی که از گذرگاه رفح به سمت فرودگاه بین المللی قاهره در حرکت بودند، توسط افراد ناشناس ربوده شدند.
 
جنبش حماس روز سه شنبه در پیام هایی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل، نبیل عربی دبیر کل اتحادیه عرب، ممادو سو رئیس کمیته فرعی صلیب سرخ در نوار غزه و علاء شلبی دبیر کل سازمان عربی حقوق بشر، آن ها را در جریان حادثه ربوده شدن 4 جوان فلسطینی در مصر قرار داد و گفت به رغم اینکه 2 هفته از این حادثه می گذرد و تماس ها با مراجع امنیتی مصری نیز همچنان ادامه دارد و هر اطلاعاتی در مورد این 4 جوان در اختیار این مراجع قرار داده ایم، اما هنوز خبری از سرنوشت و وضعیت آنان و یا جزئیات این حادثه در دست نیست.
 
این جنبش تصریح کرد که جوانان ربوده شده هیچ سابقه یا مشکلی با سازمان های امنیتی مصری ندارند و تمامی مراحل قانونی برای خروج از باریکه غزه و سفری قانونی را طی کرده اند و طبق مجوزی که از سازمان اطلاعات مصر دریافت کرده بودند، می توانستند به مدت 72 ساعت در خاک این کشور حضور داشته باشند.
 
جنبش حماس تاکید کرد که طبق پیگیری های صورت گرفته، ثابت شده است که این 4 جوان بدست گروه های مسلح در سینا ربوده نشده اند، زیرا این گروه ها تاکنون هیچ بیانیه ای در این زمینه صادر نکرده و مسئولیت آن را بر عهده نگرفته اند.
 
این جنبش دولت مصر را با توجه به اینکه این حادثه در داخل خاک این کشور صورت گرفته است، مسئول کامل سلامت و زندگی جوانان فلسطینی دانست و به نمایندگی از خانواده های ربوده شدگان از مصر خواست هرچه سریع تر در تلاش برای آزادی آنان و بازگشتشان به آغوش خانواده هایشان باشد.
http://www.taghribnews.com/vdcbwab50rhbgap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما