تاریخ انتشار۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : 196963

نخستین سفره افطاری «وحدت و مقاومت» در هندوستان

نخستین سفره افطاری وحدت و مقاومت با حضور گسترده شیعیان و اهل سنت در شهر چنای هندوستان گسترده شد.
نخستین سفره افطاری «وحدت و مقاومت» در هندوستان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) این مراسم یکشنبه شب در یکی از اماکن عمومی شهر چنای و با حضور عموم مردم و نخبگان شیعه و سنی این شهر برگزار شد.

دکتر حسن مالی، از اندیشمندان مسلمان هندوستان در سخنانی در این مراسم افطاری با محکومیت جنایتهای گروه های تکفیری، بر ضرورت همزیستی و وحدت مذاهب اسلامی و افزایش آگاهی مسلمانان تاکید کرد.

این برنامه در روزنامه های هندوستان نیز بازتاب داشت. روزنامه تایمز آو ایندیا (پر تیراژترین روزنامه انگلیسی زبان هند) در گزارشی از این افطار بر تاثیرات گروه های تروریستی خصوصا داعش بر متحد شدن شیعیان و اهل سنت و تمرکز بر مشترکات مذاهب و دغدغه های مشترک و تلاش برای صدور فتاوای مشترک ضد قتل و کشتار اشاره کرده است.

سفره های افطاری «وحدت و مقاومت» در شهرهای بندرعباس، زاهدان، چابهار، بندر ترکمن، گنبد کاووس، مشهد، کرمانشاه، ارومیه، کرمان، بیرجند، بجنورد و تهران قطعی شده و هزینه های این امر خداپسندانه را نیز خیرین در تهران و شهرستانها تامین کرده اند.

همچنین قرار است افطاری های وحدت و مقاومت با شعار «قدس، مسئله نخست» در غزه، کویته، کراچی، اسلام آباد، تونس و... نیز برگزار شده و به روز قدس متصل شود.

سال گذشته نیز افطاری های وحدت و مقاومت در شهرهای مختلف از جمله تهران، قم، شیراز، مشهد، گنبد کاووس و... برگزار شده بود.
http://www.taghribnews.com/vdcb00b8frhb99p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما