تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب : 194410

رهبران مسیحی، خواهان وحدت مسلمانان و مسیحیان

رهبران مسیحی ، وحدت بین مسلمان و مسیحیان را برای نابودی داعش، ضروری برشمردندو خواستار ارتباط بیشتر پیروان ادیان مختلف در این زمینه شدند.
رهبران مسیحی، خواهان وحدت مسلمانان و مسیحیان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، اسقفها و کاردینال‌های مسیحی با برگزاری نشستی در کلیسای "المریمیه" دمشق بر ضرورت همکاری با مسلمانان برای نابودی داعش، تأکید کردند.

در پایان این نشست که از دوشنبه با حضور رهبران پنج طایفه مسیحی مشرق زمین برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن تأکید بر وحدت میان گروه‌های مذهبی در سوریه، از جامعه جهانی درخواست کردند به مسئولیت های خود در متوقف کردن جنگ ها در خاورمیانه عمل کند.

رهبران مسیحی‌ها همچنین بر همکاری و وحدت مسلمانان و مسیحیان برای مبارزه با بحران‌های سوریه تأکید کردند و خواستار ارتباط بیشتر پیروان ادیان مختلف در این زمینه شدند.

در بیانیه پایانی این نشست با عنوان "ندای المریمیه" که "افرام معلولی" از اسقفهای مسیحی سوری آن را قرائت کرد، آمده است: ملت بی گناه و صلح ‌جوی سوریه در قبضه تروریست‌هایی که قدرتهای بزرگ آنها را برای تجزیه سوریه و نابود کردن تمدن آن به کار گرفته اند، گرفتار شده اند.

در این بیانیه تصریح شده است: ما (مسیحیان ) شریک شما مسلمانان هستیم و درد و رنج شما را احساس می‌کنیم و می‌دانیم شما به کمک مراجع دینی و فقهی خود برای خشکاندن ریشه تفکر تکفیری تلاش می‌کنید.
ما خالصانه به شما وفادار می‌مانیم و فریاد بر‌می‌آوریم که اکنون وقت آن رسیده است تا با تفکر تکفیری مبارزه کنیم و از طریق تربیت دینی متکی بر فرهنگ صلح و آزادی، ریشه‌های آن را بخشکانیم.

کشیشهای مسیحی همچنین خواهان وحدت لبنانیها و انتخاب هر چه سریع تر رئیس جمهور در این کشور شدند. 

رهبران مسیحی همچنین در این بیانیه اعلام کردند: باید با هر عقیده‌ای که خشنوت و کشتار را مقدس می داند مبارزه کرد، به ویژه در عصر ما  که تروریست‌های تکفیری از نام اسلام برای خدمت به منافع قدرت های بزرگ جهان و  برای ارضای هواهای نفسانی خود به هر جنایتی دست می زنند.

مسیحیان مشرق زمین همچنین بر دفاع از موضوع فلسطین تاکید کردند.
http://www.taghribnews.com/vdcgqt9qzak9yt4.rpra.html
مرجع : پرس تی وی
نام شما
آدرس ايميل شما