تاریخ انتشار۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : 193457

واکنش به حمله تروریستی در یک مسجد نیجریه

مرضیه افخم با تأکید بر سیاست اصولی ایران در مردود دانستن افراطی گری و تروریسم، حمله تروریستی به یکی از مساجد نیجریه را محکوم کرد.
واکنش به حمله تروریستی در یک مسجد نیجریه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، سخنگوی وزارت امور خارجه حمله انتحاری به مسجدی در شهر "مایدوگوری" مرکز ایالت "بورنو" در نیجریه را که به کشته و زخمی شدن شماری از نمازگزاران منجر شد محکوم کرد.

 وی ضمن همدردی با خانواده های بازماندگان این حادثه، دولت و مردم نیجریه تاکید کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مردود دانستن خشونت، افراطی گری و تروریسم و مبارزه با این پدیده ضد انسانی است.

دو روز قبل یک عامل انتحاری وارد مسجد"الحاج هارونا" در نیجریه شد و خود را منفجر کرد، این انفجار تروریستی تا کنون چندین کشته و زخمی داشته است.

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین در واکنش به اقدام نهادهای آمریکایی و کانادایی درخصوص توقف موقت تأیید مدارک فارغ التحصیلان پزشکی در ایران گفت: استفاده ابزاری از حق آموزش و تحصیل که در زمره حقوق بنیادی انسانها است، اقدامی نادرست و تبعیض آمیز است.

افخم با تأکید براینکه این رشته تحصیلی با سلامت و جان سایر انسانها ارتباط مستقیم دارد، از این تصمیم کمیسیون های آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا و کانادا، ابراز تأسف کرد.

وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان ایرانی همواره از برترین های رشته پزشکی بوده اند، افزود: جمهوری اسلامی ایران راهها و اقدامات لازم را برای رفع محدودیت وضع شده علیه اتباع و شهروندانش در دست بررسی دارد و امیدوار است این محدودیتها هر چه سریعتر خاتمه یابد.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcgnw9quak9yt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما