تاریخ انتشار۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۳
کد مطلب : 193434

واکنش اميرعبداللهيان به اظهارات وزيرخارجه عربستان

اميرعبداللهيان درپاسخ به اتهامات عادل الجبير: تهران برخلاف برخي طرفها که از تروريسم حمايت و استفاده ابزاري مي کنند و امنيت منطقه را به بازي گرفته اند قوياً ازعراق، سوريه، لبنان، يمن و کشورهاي درمعرض تهديدات تروريستي، حمايت مي کند. عادل الجبير هم
واکنش اميرعبداللهيان به اظهارات وزيرخارجه عربستان


معاون عربي آفريقاي وزيرامورخارجه در واکنش به اتهامات وزيرخارجه عربستان گفت: نقش جمهوري اسلامي ايران در منطقه کاملاً سازنده و امنيت ايران ، عراق ، يمن و کشورهاي حوزه خليج فارس به هم پيوسته است .

وزيرامورخارجه عربستان در نشست خبري مشترک با همتاي مصري اش گفته بود ايران در يمن ، سوريه ، عراق و لبنان دخالت مي کند و اين از جانب کشورهاي عربي پذيرفتني نيست .

اميرعبداللهيان در مصاحبه با خبرگزاري صداوسيما در پاسخ به اين اتهام تصريح کرد: تهران برخلاف برخي طرف ها که از تروريسم حمايت و استفاده ابزاري مي کنند و امنيت منطقه را به بازي گرفته اند قوياً از عراق ، سوريه ، لبنان ، يمن  و کشورهاي در معرض تهديدات تروريستي، حمايت مي کند.

عادل الجبير همچنين همچنين گفته ما مي خواهيم با ايران روابط خوبي داشته باشيم اما اين مشروط به آن است که تهران از دخالت درکشورهاي عربي دست بردارد و به حمايت از تروريسم پايان دهد ، همه چيز به ايران بستگي دارد .

معاون وزير امور خارجه در پاسخ به اين بخش از اتهامات وزير امورخارجه عربستان با بيان اينکه از روابط خوب با رياض استقبال مي کنيم افزود: انتظار داريم عربستان در منطقه نقش سازنده ايفا کند و با اتخاذ سياست هاي درست و سنجيده، مانع گسترش جنگ ، تقويت تروريسم و تشديد ناامني در منطقه شود .
http://www.taghribnews.com/vdcbffb8arhb9ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما