تاریخ انتشار۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۶:۴۶
کد مطلب : 185581
در نشستي در لندن؛

درخواست نمایندگان مجلس انگليس و آزادیخواهان بحرینی ازکامرون براي توقف حمايت از آل خلیفه

تنا- لندن
جرمی کوربین نماینده پارلمان انگلیس و از منتقدان دولت با انتقاد از سیاست ديويد کامرون درمسائل بحرین ، حمایت های انگلیس از حکومت دیکتاتور آل خلیفه را عملی کاملا غیراخلاقی دانست.
درخواست نمایندگان مجلس انگليس و آزادیخواهان بحرینی ازکامرون براي توقف حمايت از آل خلیفه

به گزارش خبرنگار تقریب (تنا) از لندن، همزمان با چهارمین سالگرد دخالت نظامی عربستان در بحرین شماری از آزادی خواهان بحرینی مقیم انگلیس در نشستي خبری ابعاد گسترده دخالت نظامی عربستان سعودی در امور داخلی بحرین را تشريح کردند.

در این کنفرانس که شماري از نمایندگان مجلس عوام انگليس نيز حضور داشتند لرد اویبری معاون کمیته حقوق بشر پارلمان انگليس و رئیس جلسه گفت: از چهارسال پیش که عربستان به بحرين لشکرکشي کرد نه تنها هیچ کمکی به بهبود اوضاع این کشور نکرده بلکه به وضوح شاهد وخیم تر شدن اوضاع سیاسی ، اجتماعی بحرین نيز هستیم.

جرمی کوربین نماینده پارلمان انگلیس و از منتقدان سیاست خارجی دولت دیوید کامرون نیز با انتقاد شدید از سیاست های کشورش در برخورد با مسائل بحرین ، حمایت های انگلیس از دولت دیکتاتور آل خلیفه را عملی کاملا غیر اخلاقی در چارچوب سیاست های خارجی انگلیس برشمرد وگفت ما در پارلمان به همراه گروهی از نمایندگان درتلاشیم دولت دیوید کامرون را به تغییر سیاستها درقبال بحرین وادار کنيم .

در این نشست همچنین آزادی خواهان بحرینی با نمایش چند فیلم کوتاه مستند از صحنه های قتل عام مردم بی دفاع در خیابان به دست مزدوران رژیم آل خلیفه و نیز نشان دادن تصاویر مربوط به حضور نیروهای نظامی عربستان سعودی در
تظاهرات مسالمت آمیز مردم به بیان چگونگی مشارکت ارتش عربستان سعودی در سرکوب وحشیانه مردم پرداختند.

جلال فیروز نماینده پیشین مجلس بحرین واز فعالان آزادی خواه بحرینی مقیم انگلیس با نمایش تصویری که بوضوح حضور نظامیان سعودی با تجهیزات و ادوات نظامی پیشرفته ساخت انگلیس را نشان می داد گفت تحقیقات و تصاویر موجود ثابت می کند که این سلاح ها ، نفربرها و تانک های ساخت بریتانیا در تعداد بسیار زیاد برای سرکوب وحشیانه مردم بی دفاع بحرين بکار گرفته مي شود.

در این جلسه شماري از کارشناسان حقوق بشر، اساتید دانشگاه و فعالان صلح طلب ابعاد جنایات رژیم آل خلیفه و وخامت
وضعیت حقوق بشر در بحرين را تشريح کردند و از دولت انگلیس خواستند تا از حمایت آل خلیفه دست بردارد و شرایط را برای تحقق خواسته های به حق و مشروع مردم بحرین براي کسب آزادی های مدنی فراهم کند.
http://www.taghribnews.com/vdcfctdyyw6dcta.igiw.html
مرجع : خبرنگار تنا- لندن
نام شما
آدرس ايميل شما