تاریخ انتشار۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۹:۰۰
کد مطلب : 178561
عالم اهل سنت چابهار:

اعمال تفرقه انگیز جایگاهی در میان اهل سنت ایران ندارد

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: اعمال تفرقه انگیز جایگاهی در میان اهل سنت ایران ندارد و ندای وحدت خواست همه مسلمانان است.
اعمال تفرقه انگیز جایگاهی در میان اهل سنت ایران ندارد
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، مولوی "عبدالسلام بزرگزاده" در مراسمی که به مناسبت سالروز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) در چابهار برگزار شد اظهار داشت: وحدت مسلمین و پرهیز از اختلاف و تفرقه مورد خواست همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی است و ما نزاع و درگیری مذهبی و ریختن خون انسان های بی گناه را جرمی نابخشودنی می دانیم.

وی افزود: امنیت نعمت بسیار بزرگی برای جامعه اسلامی است و لازمه آن وحدت امت اسلام است زیرا امنیت با وحدت همه مردم جامعه قابل تحقق و دست یافتنی است.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار با محکوم کردن جنایت تروریستها در به شهادت رساندن یک معلم و یک بسیجی در شهرستان سرباز، اظهار داشت: این جنایات تروریستی و تفکرات حامی آن جایگاهی در جامعه اهل سنت ندارد و مردم ما این ها را جرم نابخشودنی می دانند.

وی تاکید کرد: ما اختلاف و نزاع مذهبی را دوست نداریم و معتقدیم باید محبت و وحدت در بین همه مسلمانان برقرار باشد.

این عالم اهل سنت چابهار تصریح کرد: دوری از تفرقه و اختلاف در پرتو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که می فرمایند تفرقه افکنان نه شیعه هستند و نه سنی، می تواند در عمل تحقق پیدا کند.

"احمد موهبتی" فرماندار شهرستان چابهار نیز در این آیین معنوی با تبریک هفته وحدت به عنوان نمادی حقیقی در جهان اسلام اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی به عنوان یک نیاز اساسی و اصولی با توجه به وقایع امروز جهان اسلام امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: بسیاری از کارشناسان بزرگترین چالش جهان فعلی را اختلاف شیعه و سنی می دانند، چرا که پیروان راستین پیامبر اکرم (ص) امروز منافع زر و زور استکبار را به خطر انداخته اند و آنان نیز برای مقابله با جهان اسلام ایجاد تفرقه را هدف قرار داده اند.

وی تاکید کرد: اگر جهان اسلام با هوشیاری با این راهبرد برخورد نکند، چالش های پیچیده و خطرناکی در انتظار ماست.

وی با اشاره به اهمیت نقش علمای اسلام در ایجاد وحدت در امت مسلمان اظهار داشت: علما و نخبگان جهان اسلام باید پیشگام باشند و با حرکتی ایثارگرایانه بخشی از مسایل را با تدبیر مناسب حل کنند.

فرماندار چابهار با اشاره به اینکه هنوز برخی از معدود مسایل ناامنی در منطقه وجود دارد، تصریح کرد: حرکت های تروریستی از اوایل پیروزی انقلاب از سوی دشمنان وجود داشته و نمونه آن حادثه هفتم تیر است.

به گزارش تقریب، وی افزود: شهدای اخیر حوادث تروریستی نیز آخرین نخواهند بود، اما آنچه مهم است این که در این حوادث انگشت اتهام را نباید به سوی یکدیگر نشانه رویم، بلکه انگشت اتهام به سوی گروهک های تفکیری است که بازیچه دست استکبار جهانی و صهیونیستهای غاصب شده اند.
http://www.taghribnews.com/vdcfvcdyyw6deta.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما