تاریخ انتشار۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۹
کد مطلب : 176111
بی بی سی

داعش ،مشکل اصلی امنیتی در انگلیس

تنا-لندن
تا یک سال اخیر که سیاست دولت انگلیس، سرنگون ساختن دولت سوریه و حمایت از مخالفان بشار اسد بود، سیاستمداران و رسانه های انگلیس، با تبلیغات گسترده تلاش می کردند گروه های مخالف در سوریه را آزادیخواه نمایش دهند و همین امر به جذب جوانان انگلیسی به داعش منجر شد.
داعش ،مشکل اصلی امنیتی در انگلیس
بی بی سی گزارش داد فعالیت های داعش، یکی از مشکلات اصلی امنیتی جاری در انگلیس است.
به گزارش خبرنگار تقریب(تنا) از لندن،شبکه خبری بی بی سی به نقل از مقامات امنیتی، خبر بازداشت سه جوان 28، 30 و 33 ساله را اعلام کرد که قصد داشتند اسناد و مدارک تقلبی تولید کنند. در هفته های اخیر اخبار و گزارش های متعدد درباره بازداشت یا محاکمه شماری از افراد مظنون به فعالیت های تروریستی- که اکنون عمدتا مربوط به گروه داعش است- در رسانه های انگلیس منتشر شده است . اتهام اغلب این افراد، جنگیدن برای داعش، تصمیم برای رفتن به سوریه و عراق و پیوستن به داعش، فعالیت تبلیغاتی به منظور گرداوری کمک مالی، جذب نیروی جنگجو برای داعش یا تهیه اسناد و مدارک جعلی برای افراد داعش است. هفته گذشته نیز حداقل هفت متهم به فعالیت های تروریستی، در لندن و شمال ولز بازداشت شدند.
لازم به یادآوری است تا یک سال اخیر که سیاست دولت انگلیس، سرنگون ساختن دولت سوریه و حمایت از مخالفان بشار اسد بود، سیاستمداران و رسانه های انگلیس، با تبلیغات گسترده تلاش می کردند گروه های مخالف در سوریه را آزادیخواه نمایش دهند و همین امر به جذب جوانان انگلیسی به داعش منجر شد. در نتیجه، صادرات و واردات نیروهای داعش، اکنون یکی از دغدغه های امنیتی جدی در این کشور است زیرا حداقل 500 جوان انگلیسی، هم اکنون در میان نیروهای داعشند و ورود آنان به انگلیس  به معضلی عمده مبدل شده است. به گزارش بی بی سی، هراس از حملات تروریستی به انگلیس، در پی قدرت گرفتن داعش در سوریه و ورود انان به عراق، بیش تر شده به گونه ای که سطح تهدیدهای تروریستی در انگلیس، از مرداد ماه امسال به شدت افزایش یافته است.
http://www.taghribnews.com/vdcezp8zzjh8fzi.b9bj.html
مرجع : بی بی سی
نام شما
آدرس ايميل شما