تاریخ انتشار۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۱۷
کد مطلب : 152127

افشای همکاری امنیتی میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی

ارتش اشغالگر اسرائیلی در اقدامی که در نوع خود بی سابقه است از روابط محرمانه و همکاری امنیتی بین اسرائیل و تعدادی از کشورهای عربی پرده برداشت.
افشای همکاری امنیتی میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، گزارشی که سایت رسمی نظامیان ارتش اشغالگر معروف به "بیسم" منتشر کرد همکاری اطلاعاتی نزدیک بین سازمان موساد و مقامات بحرینی را فاش کرد که در این همکاری، منامه گزارش های اطلاعاتی درباره ایران و همچنین اطلاعاتی در خصوص گروههای فلسطینی ارائه می کند.

در این گزارش به افزایش همکاری محرمانه بین تل آویو و ریاض اشاره شده و آمده است، سازمان موساد تماس های مستقیم با سازمان اطلاعات عربستان سعودی درباره برنامه هسته ای ایران انجام می دهد. به طوری که مائیر داگان رئیس سابق سازمان موساد با این هدف به عربستان سفر و با مسئولان این کشور دیدار کرده است.

در این گزارش آمده است، در حالی که عربستان به ارتش اشغالگر اجازه داده است در آبهای سرزمینی آن فعالیت کند نیروهای اسرائیلی به لبنان حمله می کردند و جنگ شدیدی علیه جنبش های مقاومت فلسطینی به راه انداخته بودند که با فراهم کردن شرایط برای ارتکاب کشتارهای صبرا و شتیلا به اوج خود رسید.

در این گزارش به خبر روزنامه نیویورک تایمز اشاره شده است مبنی بر اینکه اسرائیل به آلمان اعلام کرد با مجهز کردن عربستان به دویست تانک موافق است. این اقدام نشانه تقویت همکاری بین دو طرف است.

در این گزارش همچنین آمده است دولت رژیم اشغالگر به امارات کلاه خودهای پیشرفته خلبانان، تجهیزات هواپیماهای بدون سرنشین، تجهیزات سوخت گیری در آسمان، رادار زمینی، سامانه های پیشرفته برای بهبود عملکرد هواپیماهای جنگی فروخته است.

در این گزارش همچنین فاش شد رژیم صهیونیستی هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار مغرب قرار داده است. این هواپیماها به فرانسه ارسال شد و از آنجا در اختیار نیروی هوایی مغرب قرار گرفت. علاوه بر این تجهیزات مورد نیاز خلبانان مغربی به این کشور فروخته است.
http://www.taghribnews.com/vdcf00dyew6dtya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما