تاریخ انتشار۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۴
کد مطلب : 567701
نماینده مجلس در گفت و گو با تقریب:

وظیفه کنفرانس وحدت رهایی بلاد اسلام از چنگال استبداد و صهیونیسم جهانی است

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاسف از این واقعیت که زیر پای بعضی از کشورهای اسلامی به دست استکبار، استبداد و صهوینیست خالی شده است، گفت: کنفرانس وحدت با تعامل بیشتر با این دست از کشورها باید آنان را آرام آرام به آغوش اسلام برگرداند.
وظیفه کنفرانس وحدت رهایی بلاد اسلام از چنگال استبداد و صهیونیسم جهانی است
حجت الاسلام "احد آزادی‌خواه" نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این واقعیت که انقلاب اسلامی ایران همواره منادی وحدت اسلامی و اتحاد مسلمین جهان بوده و هست به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب گفت: کنفرانس وحدت اسلامی پایگاهی غنی و اثربخش است، اگر بتواند با تمام توان خود به تقریب بین بلاد اسلامی ورود کند.
 
نماینده مردم همدان با بیان اینکه امروزه جامعه اسلامی بیش از پیش نیازمند وحدت و بهره گیری از مشترکات دینی است، خاطر نشان کرد: بر همین اساس کنفرانس وحدت اسلامی می‌تواند بُنیه‌های ریشه داری را برای چند هدف متعالی ایجاد کند.
 
وی ادامه داد:کنفرانس وحدت اسلامی باید تعامل بین بلاد اسلامی را در حد اعلای خود ایجاد کند.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعامل به این معناست که کنفرانس وحدت اسلامی باید بتواند کشورهای اسلامی که متاسفانه به دست استکبار و صهوینیست زیر پایشان خالی شده است را آرام آرام به آغوش اسلام برگرداند.
 
وی اظهار کرد: سیاست های سعودی نه تنها اسلامی نیست بلکه کاملا خلاف اسلام و  دستوران الهی است. آنان صرفا "شعار اسلام" می‌دهند و "شعوری" از اسلام برای آنان باقی نمانده است.
 
آزادی خواه گفت: کنفرانس وحدت اسلامی می‌تواند بعضی از کشورها چون سوریه و عراق که سینه‌چاک "جریان اسلامی" هستند را تشویق و وحدت را بین آنان تبیین کند.  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی بیان کرد: کنفرانس وحدت باید با اختلاف افکنی های "شیعه انگلیسی" و "سنی آمریکایی" که متاسفانه اینگونه جریانات انحرافی در پیکر اسلام به وفور دیده می‌شود، به طور جدی مبارزه کند.
 
وی با تاکید این مطلب که استکبار به این نتیجه رسیده است که می‌تواند از این راه به پیکره اسلام نفوذ کرده و وحدت جامعه اسلام را برهم بزند، خاطر نشان کرد: کنفرانس وحدت اسلامی با تقویت برادری می‌تواند جریانان واقدامات ایذایی و تفرقه افکن را به حداقل برساند.
 
حجت الاسلام "احد آزادی‌خواه" در پایان خواستار شد: انچه که امروز از کنفرانس وحدت انتظار می‌رود، دبیرخانه سالانه اجلاس به قدری فعال باشدکه تمامی اقدامات سیاسی، اجتماعی و مدیریتی کشورهای اسلامی را تحت تاثر خود قرار بدهد.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdz50kfyt0956.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما