تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : 567409
آخوند فرهمند در گفت و گو با تقریب:

همزیستی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب باعث تقویت اخوت اسلامی می شود

مدرس حوزه علمیه ضیائیه شهر فراغی در شهرستان کلاله، گفت: ترویج الگوی اخوت اسلامی و فضائل اخلاقی در سرزمین های اسلامی نقش بسیار موثری در همزیستی مسالمت آمیز آنها با همدیگر دارد.
همزیستی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب باعث تقویت اخوت اسلامی می شود
آخوند «عبدالجلیل فرهمند» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب در آستانه سالروز ولادت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) از نخستین اقداماتی که بعد از مهاجرت به مدینه انجام دادند ایجاد برادری دینی بین امت بود که با این کار هر مسلمانی برای خود برادری انتخاب کرد و او را همانند برادر واقعی خود دوست داشت.

به گفته وی؛ این نوع اقدامات عملگرا که در حضور مومنان ایجاد شد الگوی بسیار مناسبی برای ایجاد اخوت و برادری اسلامی بود که قابلیت گسست و قطع شدن نداشت.

مدرس حوزه علمیه ضیائیه شهر فراغی با بیان اینکه هر گاه امت از اخوت اسلامی و فضائل اخلاقی فاصله گرفت دچار تشتّت و دودستگی شد، تصریح کرد: دنیا طلبی و مادی گرایی و افتادن در دام نقشه های شوم دشمنان باعث پشت کردن به منافع امت اسلامی شده و منافع شخصی را بر آن ترجیح می دهد.

وی افزود: تا وقتی اسلام اصیل و آموزه های آن در جهان وجود دارد دشمنان نیز بیکار ننشسته و به دنبال عملیاتی کردن ترفندهای خود در دول مسلمان و از بین بردن اخوت اسلامی هستند.

به گفته وی؛ متاسفانه ترویج عملیات انتحاری و تروریستی از سوی خود مسلمانان علیه پیروان امت اسلامی از خطرناک ترین نقشه های استکبار جهانی است که نتایج مصیبت باری را متوجه جهان اسلام کرده است.

آخوند فرهمند در پایان خاطر نشان کرد: هر چقدر در ترویج اخوت و برادری در جامعه اسلامی تلاش شود قطعا نتایج خوبی را عاید امت اسلامی می کند و آنها را نسبت به حیله های ضد دینی  و ضد انسانی بدخواهان آگاه تر می کند.


انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdciuyaw3t1aq52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما