تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰:۱۵
کد مطلب : 566889
عضو شورای روحانیت پیرانشهر:

امام رضا(ع) در طول حیات خویش به دنبال وحدت و انسجام میان مسلمانان بود

عضو شورای روحانیت پیرانشهر گفت: امام رضا(ع)، همیشه به دنبال این بود که وحدت و انسجام میان مسلمانان ایجاد شود تا اینکه موفقیت و پیروزی برای جهان اسلام به دست آید.
امام رضا(ع) در طول حیات خویش به دنبال وحدت و انسجام میان مسلمانان بود
ماموستا محمد فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تسلیت شهادت امام رضا(ع) اظهار داشت: از دیدگاه اهل‌سنت، همه علما و ائمه‌اطهار(ع) انسان‌هایی وارسته، متدین، متقی و در خدمت اسلام و دین بودند.

وی تصریح کرد: یکی از این افراد متقی و وارسته، امام رضا(ع) بود که هم از نظر شیعه و هم از نظر اهل‌سنت، بسیار بزرگوار بود و حتی علمای اهل سنت از ایشان به عنوان انسانی جلیل‌القدر و متقی، تمجید بسیاری کرده‌اند هر چند که ایشان جزو اهل‌بیت پیامبر(ص) نیز بوده است.

عضو شورای روحانیت پیرانشهر گفت: همچنین زیارت امام رضا(ع) ثواب و اجر و پاداش بسیاری دارد و از لحاظ تقریبی نیز تمامی بزرگواران همانند این امام همام، همیشه به دنبال این بودند که وحدت و انسجام میان مسلمانان ایجاد شود تا اینکه موفقیت و پیروزی برای جهان اسلام به دست آید.

وی بیان کرد: ائمه اطهار(ع) مانند امام رضا(ع) انسجام بسیاری میان علمای شیعه و سنی عصر خود برقرار می کردند و علاوه بر اینکه وحدت را در بین مردم ایجاد کردند، حتی کسانی را که با اسلام اختلاف داشتند، با مهر و محبت آنها را به گرویدن به اسلام دعوت کردند.

ماموستا فیروزی افزود: باید احترام و حرمت بزرگانی مانند امام رضا(ع) را نگه داشته و به زیارت آنها رفت و از نوشته‌ها و مناقب و زندگانی‌شان درس گرفت و بهره برد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjomeihuqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما