تاریخ انتشار۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۳۳
کد مطلب : 561408
حجت الاسلام بهروزلک در گفتگو با تقریب:

جریان مقاومت رو به جلو و پیشتاز است/ مقاومت تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفت

استاد دانشگاه باقرالعلوم (ع)، بیان کرد: جریان مقاومت اسلامی در شرایط کنونی رو به جلو و پیشتاز در عرصه های بین المللی است؛ اکنون مقاومت بازوی توانمند امت اسلامی در تمام سرزمین های اسلامی و غیر اسلامی است.
جریان مقاومت رو به جلو و پیشتاز است/ مقاومت تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفت
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا بهروزی لک استاد تمام گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم (ع) در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب جریان مقاومت را رو به جلو و پیشتاز توصیف کرد و اظهار داشت: امروزه مقاومت یک حرکت رو به جلو و پیشتازی را دنبال می کند؛ در واقع جریان مقاومت است که لبنان و نیز سوریه را از دست داعش و جریان های تکفیری و غربگرا نجات داده است و از سویی نیز یمن را حفظ کرده است.

وی افزود: به هر حال باید گفت ، اهمیت حرکت مقاومت که تحت لوای آموزه های اسلام شکل گرفته است را باید مغتنم شمرد.

حجت الاسلام بهروزلک عنوان کرد: شیخ احمد یاسین و رهبران بزرگی که در این جریان بودند، با مقاومت خود و شکل گیری چندین انتفاضه مشاهده کردیم جریان اسلام گرایی را هدایت و رهبری کردند و این بسیار حائز اهمیت و مهم بوده است.

وی تصریح کرد: از دستاوردهای مقاومت می توان به جنگ 33 روزه تا بدست آوردن تکنولوژی های موشکی و لجستیکی و نیز پهپاد ها و امثالهم اشاره نمود.

وی در پایان تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مشاهده کردیم که روحیه جدیدی در جریان قیام مردم فلسطین بوجود آمد ، همان اخوان المسلمین فلسطین که شاید روزگاری صرفا یک جریان دینی تلقی می شدند و دغدغه های سیاسی کمرنگ تری داشتند ، مجددا بازسازی شد و با عنوان "حرکت المقاومه الاسلامیه" یا همان "حماس" به عنوان بازوی سیاسی اخوان المسلمین در فلسطین ظهور کرد.


انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbg8bswrhb0ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما