تاریخ انتشار۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۵
کد مطلب : 561115
موسوی هشترودی در گفتگو با تقریب:

امام حسین(ع) دارای جایگاه ویژه ای در میان مذاهب اسلامی است

استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم بیان کرد: پیروان مذاهب اسلامی ضمن ابراز محبت به ساحت مقدس سیدالشهدا از دشمنان وقاتلین ایشان بیزاری جسته و در این ایام به عزادارای و نوحه سرایی می پردازند.
امام حسین(ع) دارای جایگاه ویژه ای در میان مذاهب اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین سیدطه موسوی هشترودی استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیروان فرق و مذاهب اسلامی را محب اهل بیت و وجود مقدس سید الشهدا دانست و اظهار داشت: پیروان مذاهب اسلامی از دوستداران ائمه اطهار هستند؛ در واقع و به همین دلیل است که از قاتلین و دشمنان سیدالشهدا بیزاری می جویند.

وی افزود: اینگونه نیست که تصور کنیم بدلیل حادثه کربلا و واقعه عاشورا فقط مسلمانان این واقعه را به عزاداری می پردازند بلکه تمام ملت ها این مسئله را اهمیت می دهند و کرامت می بخشند.

وی ادامه داد: علمای اهل تسنن و تشیع باید در این مسیر روشن گری کرده و جایگاه سیدالشهدا را تبیین و بصیرت بخشی کنند و در مقابل کسانی که هجمه های مختلف فرهنگی را درارتباط با قیام ایشان مطرح می کنند، بسیج کرده و ایستادگی کنند.

موسوی هشترودی، بیان کرد: دلیل براین موضوعات را می توان در تکریم واقعه عاشورا توسط تمام مذاهب اسلامی و غیر مسلمانان در اقصی نقاط عالم جستجو نمود؛ در این راستا رسانه ها وفضای مجازی و حقیقی باید دست در دست هم دهند و این مسائل را به عنوان شعائر بزرگ نمایی کرده و به بشریت نمایش دهند.

وی عنوان کرد: در عصر کنونی ما شاهد هستیم علمای اهل سنت در کشورهای مختلف در ارتباط با شخصیت والای سیدالشهدا به سخنرانی پرداخته و نیزدر کتب خود از ایشان به عنوان الگو یاد می کنند؛ در واقع ایشان را می توان الگوی مبارزه با ظلم و استکبار معرفی نمود.

وی اضافه کرد: مکتب نورانی بخش سیدالشهدا توسط ادیان مختلف مورد تجلیل و تمجید قرار می گیرد؛ در پیاده روی اربعین مشاهده می کنیم از بسیاری از کشورهای مختلف دراین مسیر حضور بهم می رسانند.

وی در پایان تاکید کرد: وجود مقدس ابی عبدالله(ع) یک منبع نور ، هدایت گر و الگویی بی بدیل می باشد و اگر مردم آشنایی به مکتب سیدالشهد داشته باشند قطعا در بسیاری از فسادها و مسائل روز اجتماعی جوامع بشری می توانند پیروز شوند و می تواند مهمترین عامل وحدت زا باشد.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcgqq9nnak93q4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما