تاریخ انتشار۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب : 560986
فعال مسلمان اهل نیجریه در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

همگرایی حکومت های اسلامی تجمیع کننده قدرت ملت های مسلمانان می شود

مسلمانان با بهره مندی از ذخایر مالی گسترده و مهم تر از آن ذخایر الهی و معنوی که دین متعالی اسلام است، می توانند قدرتی داشته باشند که هیچ کشوری امکان مقابله با آن را نداشته باشد.
همگرایی حکومت های اسلامی تجمیع کننده قدرت ملت های مسلمانان می شود
بشیرا ماجکی، از اعضای انجمن دانشجویان مسلمان در شهر لاگوس کشور نیجریه در گفتگو با تقریب با تاکید بر این که به کمک همبستگی و اتحاد عمومی می توان ریشه های ستم، فساد و ظلم را در جهان اسلام را از میان برد، افزود: آزاد شدن و حس رهایی از ستم دشمنان و ظلم بی حد و مرز به حفظ وحدت نیاز دارد چنان که اگر کشوری وحدت کلمه را حفظ نکند تا ابد محکوم به قرار گرفتن زیر یوغ استثمار است.
بشیرا ماجکی به ظرفیت گسترده کشورهای مسلمان در زمینه های مختلف اقتصادی و سیاسی و فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: مسلمانان با بهره مندی از ذخایر مالی گسترده و مهم تر از آن ذخایر الهی و معنوی که دین متعالی اسلام است، می توانند قدرتی داشته باشند که هیچ کشوری امکان مقابله با آن را نداشته باشد. در این مسیر، فاصله گرفتن از اهداف شخصی، دینی، قومی یک امر ضروری به نظر می رسد و اگر چنین امری روی دهد، به دست آوردن قدرت در عرصه های جهانی از سوی ملت های مسلمان ممکن خواهد شد. به عبارت دیگر اگر همه ملت ها و حکومت های اسلامی اهداف شخصی خود را کنار بگذارند و همه با هم  ذیل ارزش های راستین اسلام قرار گیرند، می توانند به قدرت اول جهان تبدیل شوند.
او با بیان اینکه اتحاد حکومت های اسلامی با یکدیگر تجمیع کننده قدرت مسلمانان و در نهایت شکل گیری یک ابرقدرت در جامعه جهانی می شود که کشورهای غیر اسلامی نمی توانند با آن مقابله کنند، ادامه داد: درواقع دشمن نمی تواند به یک جبهه که همه پیروانش باهم متحد هستند، آسیب برساند. وحدت و همبستگی مسلمانان و فاصله گرفتن از تفرقه، نزاع و اختلافات سلیقه ای، قدرت مسلمانان را افزایش می دهد و آسیب پذیری خارجی آن ها را کاهش می دهد و سبب فراهم شدن امنیت همه جانبه برای ملت های مسلمان می شود.
بشیرا ماجکی با تاکید بر اینکه انسجام داخلی مسلمانان سدی ایجاد می کند که آن ها را در برابر عوامل خارجی حراست می کند، بیان داشت: ملت هایی که به یکدیگر نزدیک می شوند و در یک مسیر گام بر می دارند، آسیب نخواهد دید.
 
http://www.taghribnews.com/vdcbwgbs0rhb09p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما