تاریخ انتشار۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۱
کد مطلب : 560380
حجت الاسلام آصف آگاه در گفتگو با تقریب:

امت اسلامی، امام حسین(ع) را مقتدای خود قرار دهد

پژوهشگر و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، بیان کرد: امت اسلام و هرانسانی که به دنبال حق و حقیقت است، برای رهایی از وظلمت و انحرافات دنیا به کشتی امام حسین(ع) پناه بیاورد.
امت اسلامی، امام حسین(ع) را مقتدای خود قرار دهد
حجت السلام و المسلمین سیدمحمدرضی آصف آگاه پژوهشگر و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه تقریب با بیان این که دنیا خانه تاریکی است و نیاز به چراغ هدایت دارد، اظهار داشت: دنیا خانه تاریکی است و این صفت دنیا است که نیاز به چراغی برای هدایت می باشد.

وی افزود: رهایی از این ظلمت و تاریکی چیست؟، از نظر پیامبر اسلام(ص) هر انسان و بشر نیاز به چراغ هدایتی است که آن را ابی عبدالله عنوان کرده اند.

حجت الاسلام آصف آگاه ادامه داد: در حقیقت امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، از این روایت می توان چنین برداشت نمود که روی سخن با تمام بشریت است و هدایت تمام انسان ها مد نظرمی باشد که اگر می خواهند به ساحل نجات برسند باید براین کشتی سوار شوند.

وی تصریح کرد: دنیا دریای عمیقی است که اکثر مردم در آن غرق می شوند؛ در این دریای طوفانی نیاز به کشتی است که بتوان با آن به ساحل امن رسید و آن کشتی "امام حسین(ع)" است.

حجت الاسلام آصف آگاه اضافه کرد: فلذا در دنیای تاریک و عمیق ، خداوند متعال امام حسین(ع) را نه تنها مختص مسلمانان بلکه برای نجات بشریت قرار دادند.

وی عنوان کرد: امام حسین(ع) خون خود و حیات خود را داد تا حیات به جامعه بشریت ببخشد؛ در واقع ایشان با گذشت از خون خود، موجب نجات بشریت شده اند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر جامعه ای اهل جهاد و مقابله با مستکبران باشد و از ایشان پیروی کند قطعا نجات خواهد یافت؛ امروز جهان با شعار ثاراللهی امام حسین(ع) می تواند سوار بر کشتی نجات ابی عبدالله شود و با شهادت طلبی و انقلاب خروشان خود می تواند وارد کشتی شود و با اربعین امام حسین(ع) اتحاد جهانی شکل دهد.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjoyeiyuqemtz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما