تاریخ انتشار۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : 555613
مولوی جامی احمدی در گفتگو با تقریب:

حج جلوه ای عظیم از یکرنگی و یکدلی امت اسلامی است

امام جمعه تربت جام، بیان کرد: مسلمانان با همدلی و صدایی واحد به دور خانه خداوند متعال چرخیده و طواف انجام می دهند که این جلوه ای بزرگ از یک رنگی و یکپارچگی امت اسلام است.
حج جلوه ای عظیم از یکرنگی و یکدلی امت اسلامی است
مولوی شرف الدین جامی احمدی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه تربت جام در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اهمیت قرآن کریم به انجام مناسک حج و اهمیت توجه به اعمال آن در اسلام ، اظهار داشت: خداوند متعال اهمیت ویژه ای را برای حج قائل شده است، زیرا حج از ارکان اصلی اسلام است؛ خداوند متعال در بیان اهمیت ماه ذی الحجه می فرماید: "والفجر ولیال العشر"، در این ایام ده روز و شب ابتدایی ذی الحجه در سال درای فلسفه و حکمتی عظیم است.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: حجّ واجب در ماههایی معیّن است، پس هر که در این ماه ها حج گذارد، بایستی آنچه میان زن و شوهر رواست ترک کند و کارهای ناروا به مانند دروغ و بدگویی را ترک کند و مجادله نپردازد، کار نیک کنید زیراکه خدا بر آن آگاه است و توشه تقوا برای راه آخرت برگیرید که ای صاحبان عقل بهترین توشه این راه تقواست.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: مسلمانان با همدلی و صدایی واحد به دور خانه خداوند متعال چرخیده و طواف انجام می دهند که این جلوه ای بزرگ از یک رنگی و یکپارچگی امت اسلام است.

وی در پایان تاکید کرد: در این ماه بزرگ، بزرگترین اجتماع اسلامی تشکیل خواهد شد که  مانور و حماسه ای عظیم از سوی مسلمانان در برابر دشمنان اسلام و جهانیان است؛ در حقیقت تجلی و ظهور وحدت امت اسلامی است که همگان بر یک قانون و مسیر حرکت خواهند کرد و در جهت رضای الهی گام بر می دارند.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdccspqp12bqpe8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما