تاریخ انتشار۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : 555452
عباس زاده مشکینی در گفت‌گو با تقریب:

نیازمند کنش‌گری هدفمند در کارزار فرهنگی هستیم

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با روشنگری در خصوص برنامه دشمنان علیه اسلام و انقلاب گفت: امروز شاهد هستیم که دشمنان با توسل به حوزه‌های مختلف فرهنگ تلاش می‌کنند تا تصویر مخدوشی از اسلام واقعی مخابره کنند.
نیازمند کنش‌گری هدفمند در کارزار فرهنگی هستیم
"محمود عباس زاده مشکینی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه پارلمانی خبرگزاری تقریب در خصوص راه‌های مقابله با جنگ فرهنگی دشمنان علیه مسلمانان، اظهار کرد: گفتمان و ایدئولوژی اسلام در عرصه جهانی و به خصوص حوزه سیاسی تاثیرگذار است و به همین جهت شاهد هستیم که دشمنان اسلام در حوزه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی در حال مقابله با مسلمانان هستند.

دشمنان اسلام و انقلاب در زمین فرهنگ فعالیت می‌کنند

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین انقلاب‌های تاریخ بر اساس یک ایدئولوژی شکل گرفت و به همین دلیل نیز شاهد هستیم که در برابر این اندیشه و گفتمان، رقبای جدی شکل گرفته است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با تشریح برنامه‌های دشمن برای مقابله با جریان انقلاب و اسلام، عنوان داشت: دشمنان با توسل به کارهای فرهنگی و هنری تلاش می‌کنند که یک پیام جذاب برای مخاطب خود تولید و آن را به جهان مخابره کنند.

عباس زاده مشکینی با یادآوری جنگ‌های روانی علیه ساحت پیامبر اسلام (ص)، خاطرنشان کرد: در صدر اسلام نیز برخی با تحریک کودکان، آنها را مجاب به حملات علیه رسول خدا(ص) می‌کردند و این رویه در طول تاریخ در قبال مکتب متعالی تشیع ادامه پیدا کرده است.

محور مقاومت ریشه در ایدئولوژی اصیل اسلامی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: تلاش‌های دشمنان برای آسیب زدن به انقلاب و اسلام تا به امروز ناکام مانده است. شاهد هستیم «محور مقاومت» در منطقه خاورمیانه که بر اساس ایدئولوژی اصیل اسلامی شکل گرفته دشمنان زیادی پیدا کرده و برای آسیب رساندن آن اقدامات مختلفی نیز صورت گرفته است.

وی گفت: بررسی تاریخ نشان می‌دهد که در بدترین دوران ها، این گفتمان اسلام بوده که به رشد خود ادامه داده است.

عباس زاده مشکینی با ارائه یک راهکار، بیان داشت: زمانی که دشمن تصمیم می‌گیرد، در زمین فرهنگ به انقلاب و اسلام ضربه وارد کند، لازم است به فراخور نوع عملیات آنها، در همان بسترها مقابله به مثل سنجیده و حساب شده کنیم.

نیازمند کنش متقابل در تهاجم فرهنگی هستیم

این عضو پارلمان یازدهم افزود: البته بهترین نوع مقابله با هجوم فرهنگی، هنری و رسانه‌ای دشمنان این است که ما نیز نقاط ضعف طرف مقابل را شناسایی کرده و با یک کنش مناسب، به آنها ضربه وارد کنیم.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: فاطمه گلشن
http://www.taghribnews.com/vdcdkk0kxyt0ko6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما