تاریخ انتشار۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : 554198
نماینده مردم چابهار:

دولت های اسلامی پاسخ عملی به توهین کنندگان ساحت رسول اکرم(ص) بدهند

نماینده مردم چابهار از تمامی کشورهای اسلامی خواست؛ در کنار صدور بیانیه‌ها، سیاست خارجی خود را با کشورهایd که به‌طور سیستماتیک و سازمان یافته به مقدسات دین اسلام بی‌احترامی می‌کنند، تغییر دهند.
دولت های اسلامی پاسخ عملی به توهین کنندگان ساحت رسول اکرم(ص) بدهند
با وجود گسترش روزافزون اسلام همواره ترس فراگیرشدن  آن در بین دشمنان وجود داشته و دارد. به همین دلیل دشمن یکی از راهبرهای اصلی در مواجهه با اسلام را توهین به مقدسات مسلمانان می‌داند.

دشمنان به‌ منظور تحریک مسلمانان و ایجاد فتنه افرادی را برای رسیدن هدف خود اجیر می‌‌کنند تا با تحریک احساسات مسلمانان، جنگ‌های مذهبی_دینی  بین آنان ایجاد کنند.
 
در همین راستا "معین الدین سعیدی" نماینده سیستان و بلوچستان(چابهار) در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن توهین به ساحت پیامبر مکرم اسلام صلوات الله علیه، به خبرنگار حوزه پارلمانی خبرگزاری تقریب گفت: کشورهای اسلامی تنها با صدور بیانه‌ای نمی‌توانند قلب هزاران مسلمان جریحه‌دار شده را التیام بخشند.
 
نماینده چابهار خاطر نشان کرد: تمامی کشورهای اسلامی باید در کنار صدور بیانیه‌ها، سیاست خارجی خود را با کشورهایی که به‌ طورسیستماتیک و سازمان یافته به مقدسات دین اسلام بی‌احترامی می‌کنند، تغییر دهند.
 
سعیدی با بیان این مطلب که کشورهای اسلامی باید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای توهین کننده به مقدسات مسلمانان کاهش یا حتی قطع کنند، اظهار داشت: متاسفانه فلسطین که مسئله اول جهان اسلام است،عملاً از دستورکار حکام اسلامی خارج شده است که این خود با مبنای وحدت اسلامی در تعارض است.
 
این نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه از افتخا‌رهای جمهوری اسلامی حمایت از فلسطین است، گفت: با وجود اینکه مردم فلسطین اهل سنت هستند، ایران تا پای جان از منافع و آرمان این کشور دفاع می‌کند.
 
وی در پایان با ابراز تاسف از افتتاح سفارتخانه‌های رژیم غاصب صهیونیستی در اکثر حکومت‌های اسلامی، بیان کرد: طبیعتاً تا زمانی که سیاست دولت‌های اسلامی در حوزه روابط خارجی تا این اندازه بزدلانه و از موضع ذلت باشد انتظار این را نباید داشته باشیم که این توهین ها ادامه نداشته باشد.

مژده رجبی کیا
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjhxeiouqeivz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما