تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۸
کد مطلب : 552082
آیت الله نعیم آبادی در گفتگو با تقریب:

تأکید همیشگی امام راحل(ره) بر وحدت امت اسلامی بوده است

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان، بیان کرد: از دغدغه ها و دلسوزی های امام راحل(ره) مسئله وحدت و تقریب امت اسلامی بوده است؛ ایشان در کتاب صحیفه خود پیوسته امت سلامی را به اتحاد و همدلی فراخوانده و ریشه مشکلات جهان اسلام را در تفرق و جدایی می دیدند.
تأکید همیشگی امام راحل(ره) بر وحدت امت اسلامی بوده است
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهر بندرعباس با اشاره به توصیه ها و رهنمودهای امام راحل(ره) مبنی بر حفظ اتحاد و انجسام امت اسلامی، اظهار داشت: امام(ره) سه اصل مهم را از قرآن کریم یادآور می شدند؛ اصل اول یکپارچگی و نزدیکی ، اصل دوم عدم تنازع و دعوا ، اصل سوم استقلال و عدم قبول حاکمیت دیگران بر مسلمین است.

وی افزود: ایشان در یکی از سخنرانی های جامع خود می فرمایند اگر مسلمانان به این دو اصل یعنی وحدت و دوری از تنازع توجه داشته باشند، تمام مشکلات مسلمین حل و فصل و اگر اطاعت نکنند فشل خواهند شد.

وی ادامه داد: در حقیقت جان انقلاب و حرکت امام راحل مسئله وحدت بوده است؛ شاید بیشترین دغدغه ایشان وضع اسف بار جهان اسلام یعنی تفرقه و تشتت میان امت اسلامی بود.

وی تصریح کرد: ایشان به هر مناسبتی پیرامون قلب تپنده جهان اسلام و مسلمین یعنی وحدت و تقریب سخن می گفتند؛ کتاب صحیفه نور که کاملا از اندیشه های ناب امام راحل است، باید فرزندان انقلاب با آن مأنوس باشند.

وی در پایان تاکید کرد: امام(ره) در ادامه مقابله با اسرائیل غاصب را مطرح می کنند و تعبیر "اگر هر مسلمانی یک سطل آب بریزد اسرائیل را آب خواهد برد" را بیان می کنند؛ در تعبیر دیگری می فرمایند که هر زبانی که دم ازاختلاف بزند از دهان شیطان خواهد بود؛ اگر ملت ها پیام و دستورات امام را آویزه گوش خود قرار دهند ، جهان اسلام جامعه ای برتر، اول و عزتمند خواهد شد و  دیگر شاهد نابسامانی نخواهیم بود.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcjo8ei8uqeiyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما