تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : 551106
شیخ حنیفی در گفتگو با تقریب:

امام صادق(ع) دارای برکات بسیاری برای امت اسلامی است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان فارس، بیان کرد: اهل بیت پیامبر اسلام(ص) دارای جایگاه خاصی در میان اهل سنت هستند؛ اهل سنت نیز در مسیر امام صادق(ع) که بر اساس سیره و سنت رسول الله(ص) است حرکت می کنند.
امام صادق(ع) دارای برکات بسیاری برای امت اسلامی است
شیخ محمد عزیز حنیفی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان فارس در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، رفتار و منش امام صادق (ع) را برای رضای الهی دانست و اظهار داشت: روش وحدت آفرینی امام صادق(ع) در زمان ایشان به روشنی قابل مشاهده است؛ هیچ اختلاف و تفرقه ای در زمان ایشان وجود نداشت و به همین دلیل کسی از امام انتقاد نکرد و نتوانستند سخن و انتقادی به امام وارد کنند.

وی افزود: بزرگواران دین، همه در خدمت راه دین مبین اسلام گام برداشته اند؛ باید بدین توجه داشت که حقیقتا این حرکت رضای الهی را در برداشت.

وی عنوان کرد: آنان خدا را در انجام امورات خود می دیدند؛ زیرا این مسیر اصلی رضای الهی است که موجب احترام و نصرت الهی خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: ایشان دارای برکات بسیاری برای امت اسلامی بودند؛ اهل سنت نیز بر اساس روش و سیره آن بزرگواران حرکت کرده است زیرا همان مسیر قرآن و سنت رسول الله است؛ کسانی که این مسیر را پیموده اند پیروی واقعی آنان خواهد بود و در مقابل، هر گونه حرکت و کج راهی موجب خسران و نابودی خواهد شد.
 

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfxydtvw6dtya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما